کاردرمنزل برای همه افراد مناسب است؟ چالش های دورکاری وکار درخانه

کاردرمنزل برای همه افراد مناسب است؟ چالش های دورکاری وکار درخانه

کاردرمنزل می‌تواند جذاب و انعطاف زیادی داشته باشد و نوعی تعادل بین کار و زندگی برقرار شود.امروزه دورکاری یکی از شغل های استخدامی وکاریابی به حساب می آید.با یک جستجوی سریع در گوگل با هزاران آگهی کادرمنزل ،کاردرخانه با درآمدعالی،همکارمادرمنزل خود باشید و… مواجه می شوید.

در این مقاله ما سعی میکنیم مهمترین نکات این چالش ها را برای شما بیان کنیم.

بیایید فرض کنیم شما به دلایلی مجبور یا مایل هستید در منزل کار کنید ویا شرکتی که درآن مشغول به کار هستین به دلایلی مثلا پاندمی و دنیاگیری کووید – ۱۹ یا کرونا کارمندان از جمله  فعالیت شما را بصورت دورکاری قرارداده در این صورت شما با چالش های دورکاری و کاردرخانه دست به گریبان خواهید بود

شایدکاردرمنزل رویای شما باشد، اما شما مطمئن نیستید که چگونه کار در خانه را به واقعیت تبدیل کنید.خوشبختانه تکنولوژی به کمک ما آمده است و این امکان وجود دارد تا از طریق مکالمات تلفنی زنده یا ویدئو کنفرانس از هرجایی با محیط کار و همکاران در ارتباط باشیم.

 چالش های دورکاری وکار درخانه

دورکاری وکاردرمنزل برای افراد، موجب مزایایی مانند توانایی ایجاد تعادل بین کار و زندگی، افزایش استقلال، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، کاهش زمان و هزینه‌های سفر می‌شود. همچنین دورکاری امکان سازمان‌دهی بهتر زمان کاری برای کارکنان را فراهم می‌کند. محققان معتقدند که، دورکاری سبب افزایش کارایی کارکنان شده و این رویکرد، بخشی از برنامه‌های رفاه فراهم شده سازمان برای کارکنان است.

کارمندانی که به تازگی به دورکاری  و کاردرمنزل مشغول شده اند معمولاً از زمان اضافی که برای جابجایی و تداوم تبادل اطلاعات میان همکارانشان داشته اند شگفت زده می شوند . حتی جواب دادن به سوالاتی که که بسیار ساده می آید می تواند برای کارمندی که در خانه کار می کند تبدیل به یک مانع بزرگ گردد .

تعادل بین کار وزندگی عادی

یکی از اصلی ترین توصیه ها برای دورکاری این است که در چنین شرایطی لازم است با دور کاری مانند یک کار واقعی رفتار کنید.

برای مثال صرفا به دلیل این که در خانه می توانید با لباس راحتی باشید به معنای آن نیست که واقعا باید این کار را انجام دهید.

حفظ انگیزه کار در منزل

از مشکلات کار در منزل این است که کارمندان چون کار کردن دیگران را مثل محیط کار نمی بینند معمولا بی انگیزه شده و یا افسردگی می گیرند. و جسم و روح آن ها دچار فرسودگی و خستگی می شود.

نداشتن تجهیزات لازم در منزل

یکی از رایج ترین مشکلات برای کسانیکه مایل هستند در منزل کار کننید نداشتن تجهیزات لازم در منزل است مسلما تهیه این تجهیزات برای شما هزیه های بالایی خواهد داشت .تجهیزاتی مانند کامپیوتر ،فکس پرینتر،خط اختصاصی و…

مشکلات جسمی کار درمنزل

با وجود همه مزایای دورکاری وکار درمنزل ، فراهم نبودن و مهیا نکردن فضای فیزیکی مناسب جهت کار در منزل می تواند به آسیب سیستم اسکلتی، عضلانی و تغییر در ساختار فیریکی فرد منجر شود. گردن درد و دردهای ناحیه پشت و شانه یکی از شایع ترین شکایات اسکلتی و عضلانی در بین کارمندان است.

ایجاد گروه های ارتباطی مجازی برای همه اعضای تیم

کانال های ارتباطی و شبکه مجازی برای همه اعضای تیم تشکیل دهید و در کانال مربوطه اطلاعات و دستورالعمل های جدیدی برای همه اعضا شفاف و در دسترس باشد و اطمینان یابید که همه اعضای تیم از اخبار مهم و رویدادهای کاری مطلع می شوند.

آگهی های مرتبط با این مطلب

فروشگاه مارتین سبزکار در منزل
2

فروشگاه مارتین سبزکار در منزل

قیمت : تماس بگیرید
1 ماه قبل / تهران

فروشگاه مارتین سبزکار در منزل مارتین سبز با عضویت به نزدیکترین شعبه فعال نزدیکی خودتان معرفی می شوید دستمزد پر کردن و ست کردن وسایل […]

فراخوان شرکت پاسارگاد
1

فراخوان شرکت پاسارگاد

قیمت : 10,000,000 تومان
2 ماه قبل / خوزستان

دعوت به همکاری ویژه ی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰) ❗فعالیت در پولسازترین در جهان با درآمد نامحدود❗ ■■■ شرایط پذیرش: حداقل مدرک تحصیلی دیپلم حداقل سن ۲۵سال […]

استخدام مشاور حرفه ای ومبتدی

استخدام مشاور حرفه ای ومبتدی

قیمت : تماس بگیرید
2 ماه قبل / تهران ، تهران

استخدام مشاور خانم واقا حرفه ای ومبتدی آشنا به منطقه ۱۴ و۱۵ ظاهری آراسته فن بیان قوی آگهی دیوار رایگان اتاق قرارداد حرفه ای محیطی […]

سنگ کاری وکاشی کاری
1

سنگ کاری وکاشی کاری

قیمت : تماس بگیرید
2 ماه قبل / آذربایجان شرقی

سنگ کاری وکاشی کاری علمی تبریز نصب سنگ نما رومی کف دیوا و کاشی کاریو نصب پلهو کاشی استخر

چاه کن آب وفاضلاب
2

چاه کن آب وفاضلاب

قیمت : 100,000 تومان
2 ماه قبل / البرز

دراسرع وقت وبهترین قیمت برای شماچاه خراب شده وقنات وغیره انجام‌ داده میشود