کاردرمنزل برای همه افراد مناسب است؟ چالش های دورکاری وکار درخانه

کاردرمنزل می‌تواند جذاب و انعطاف زیادی داشته باشد و نوعی تعادل بین کار و زندگی برقرار شود.امروزه دورکاری یکی از شغل های استخدامی وکاریابی به حساب می آید.با یک جستجوی سریع در گوگل با هزاران آگهی کادرمنزل ،کاردرخانه با درآمدعالی،همکارمادرمنزل خود باشید و… مواجه می شوید.

در این مقاله ما سعی میکنیم مهمترین نکات این چالش ها را برای شما بیان کنیم.

بیایید فرض کنیم شما به دلایلی مجبور یا مایل هستید در منزل کار کنید ویا شرکتی که درآن مشغول به کار هستین به دلایلی مثلا پاندمی و دنیاگیری کووید – ۱۹ یا کرونا کارمندان از جمله  فعالیت شما را بصورت دورکاری قرارداده در این صورت شما با چالش های دورکاری و کاردرخانه دست به گریبان خواهید بود

شایدکاردرمنزل رویای شما باشد، اما شما مطمئن نیستید که چگونه کار در خانه را به واقعیت تبدیل کنید.خوشبختانه تکنولوژی به کمک ما آمده است و این امکان وجود دارد تا از طریق مکالمات تلفنی زنده یا ویدئو کنفرانس از هرجایی با محیط کار و همکاران در ارتباط باشیم.

 چالش های دورکاری وکار درخانه

دورکاری وکاردرمنزل برای افراد، موجب مزایایی مانند توانایی ایجاد تعادل بین کار و زندگی، افزایش استقلال، ساعات کاری انعطاف‌پذیر، کاهش زمان و هزینه‌های سفر می‌شود. همچنین دورکاری امکان سازمان‌دهی بهتر زمان کاری برای کارکنان را فراهم می‌کند. محققان معتقدند که، دورکاری سبب افزایش کارایی کارکنان شده و این رویکرد، بخشی از برنامه‌های رفاه فراهم شده سازمان برای کارکنان است.

کارمندانی که به تازگی به دورکاری  و کاردرمنزل مشغول شده اند معمولاً از زمان اضافی که برای جابجایی و تداوم تبادل اطلاعات میان همکارانشان داشته اند شگفت زده می شوند . حتی جواب دادن به سوالاتی که که بسیار ساده می آید می تواند برای کارمندی که در خانه کار می کند تبدیل به یک مانع بزرگ گردد .

تعادل بین کار وزندگی عادی

یکی از اصلی ترین توصیه ها برای دورکاری این است که در چنین شرایطی لازم است با دور کاری مانند یک کار واقعی رفتار کنید.

برای مثال صرفا به دلیل این که در خانه می توانید با لباس راحتی باشید به معنای آن نیست که واقعا باید این کار را انجام دهید.

حفظ انگیزه کار در منزل

از مشکلات کار در منزل این است که کارمندان چون کار کردن دیگران را مثل محیط کار نمی بینند معمولا بی انگیزه شده و یا افسردگی می گیرند. و جسم و روح آن ها دچار فرسودگی و خستگی می شود.

نداشتن تجهیزات لازم در منزل

یکی از رایج ترین مشکلات برای کسانیکه مایل هستند در منزل کار کننید نداشتن تجهیزات لازم در منزل است مسلما تهیه این تجهیزات برای شما هزیه های بالایی خواهد داشت .تجهیزاتی مانند کامپیوتر ،فکس پرینتر،خط اختصاصی و…

مشکلات جسمی کار درمنزل

با وجود همه مزایای دورکاری وکار درمنزل ، فراهم نبودن و مهیا نکردن فضای فیزیکی مناسب جهت کار در منزل می تواند به آسیب سیستم اسکلتی، عضلانی و تغییر در ساختار فیریکی فرد منجر شود. گردن درد و دردهای ناحیه پشت و شانه یکی از شایع ترین شکایات اسکلتی و عضلانی در بین کارمندان است.

ایجاد گروه های ارتباطی مجازی برای همه اعضای تیم

کانال های ارتباطی و شبکه مجازی برای همه اعضای تیم تشکیل دهید و در کانال مربوطه اطلاعات و دستورالعمل های جدیدی برای همه اعضا شفاف و در دسترس باشد و اطمینان یابید که همه اعضای تیم از اخبار مهم و رویدادهای کاری مطلع می شوند.

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
بازسازی و تعمیر خانه
دانستنیهای املاک و مستغلات

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟ چگونه میتوانیم خانه مان را بدور از هرگونه تعمیر اساسی بازسازی کنیم؟ ما به دنبال آن دسته از

مشارکت در ساخت
دانستنیهای املاک و مستغلات

مزایای مشارکت در ساخت چیست؟

مشارکت در ساخت چیست ؟ مزایا و معایب تبدیل خانه های کلنگی و قدیمی در قالب ساخت و ساز مشارکتی و تبدیل آنها به خانه

لوازم الکترونیکی

آشنایی با پخش خودرو قبل از خرید

پخش خودرو با توجه به علاقه وافر نسل جوان به شنیدن صدای با کیفیت در خودرو (پخش خودرو )، بسیاری از تولیدکنندگان خودرو در سراسر