چگونه یک آگهی خوب و پربازده بنویسیم

چگونه یک آگهی خوب و پربازده بنویسیم

چگونه یک آگهی خوب و پربازده بنویسیم

در این پست قصد داریم تا راهکارهای نوشتن یک آگهی خوب و پربازده را شرح دهیم که با رعایت آنها ، بازخورد بهتری از آگهی تان دریافت کنید.

انتخاب عنوان مناسب برای آگهی

نخستین مورد ، استفاده از عنوان مناسب برای آگهی می باشد. سعی کنید برای آگهی خود عنوانی جذاب انتخاب کنید . این کار باعث می شود تا شانس تان برای دیده شدن اگهی تان افزایش یابد .

در عنوان آگهی سعی کنید از کلمات اغراق آمیز استفاده نکنید و هرچقدر می توانید عنوان آگهی تان را کوتاه کنید و به کار بردن عنوان طولانی باعث کاهش بازدهی آن می شود.

نوشتن توضیحات کامل و شرح تمامی جزییات مورد نیاز

کاربران در هنگام مشاهده یک سایت آگهی علاوه بر عنوان و تصویر، به توضیحات آگهی نیز توجه ویژه ای دارند و نوشتن توضیحات و جزییات خوب وجذاب باعث می شود تا بازدیدکننده با شما تماس بگیرد و کالا / خدمات شما را خریداری نماید.

درج تصاویر باکیفیت و مرتبط با موضوع آگهی

مورد بعدی که باید به آن توجه کرد ، استفاده از تصاویر باکیفیت و مرتبط می باشد .

درواقع این مورد هم اهمیت بسیار بالایی در دیده شدن آگهی تان توسط بازدیدکنندگان دارد و اکثر کاربران فقط به اگهی های دارای تصویر توجه می کنند .

اما صرفا داشتن تصویر به منزله دیده شدن اگهی تان نیست بلکه مرتبط بودن و با کیفیت بودن تصاویر نیز باید مورد توجه قرار گیرد .

اما چگونه توضیحات جذابی برای آگهی مان بنویسیم ؟

نخستین مورد : کامل بودن توضیحات می باشد ، برای مثال اگر قصد فروش کامپیوتر یا لپ تاپ خود را دارید می بایست تمامی جزییات فنی و سخت افزاری آن را در توضیحات ذکر کنید و صرفا به گفتن برند و رنگ و موارد این چنینی اکتفا نکنید.

مشخصاتی از جمله رم ، هارد ، سی پی یو ( مدل – نسل – فرکانس و سایر جزییات ) هارد ، مادربرد و … را نیز ذکر کنید .

مورد دوم : با مشتری صادق باشید. اگر محصول و یا خدمات شما دارای ایراد و معایبی هست و یا ممکن است برای برخی افراد مناسب نباشد ، در متن آگهی ذکر کنید.

البته ذکر مزایا و ویژگی های مثبت و محنصر به فرد کالا / خدمات تان را قبل از آن ذکر کنید. احتمال خرید از چنین اگهی هایی بسیار بیشتر از آگهی های حاوی اغراق و تمجید محصول / خدمات می باشد .

سعی کنید بیش از حد بزرگنمایی نکنید و کالا / خدماتی که ارائه می دهید ، با مشخصات واقعی معرفی کنید.

مورد سوم : از درج توضیحات بصورت پشت سر هم پرهیز کنید . بازدیدکنندگان سایت های نیازمندی ، معمولا وقت زیادی برای مطالعه تمامی توضیحات آگهی نمی گذارند و سعی کنید به جای نوشتن توضیحات بصورت پاراگراف ، از روش لیستی استفاده کنید یعنی ویژگی ها و توضیحات آگهی را در جملات کوتاه ( هر ویژگی در یک خط ) درج کنید.

راه های ارتباطی متنوع در اختیار بازدیدکنندگان تان قرار دهید.

سعی کنید در آگهی های تان راه های ارتباطی مختلفی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار دهید و به نوشتن یک شماره / آیدی/ ایمیل و … بسنده نکنید و سعی کنید حداقل ۳ راه ارتباطی را در اگهی درج کنید.

معمولا کاربران سایتهای نیازمندی به اگهی های شامل شماره تماس راحت تر اعتماد می کنند و این مورد را حتما در اختیار شان قرار دهید یکی از مشخصه های آگهی پربازدید وخوب راه  های ارتباطی آسان است

در کنار شماره تماس ، راه ارتباطی در پیام رسانهای مختلف را نیز قرار دهید. توصیه ما درج آیدی یک شبکه اجتماعی / پیامرسان خارجی از جمله تلگرام – اینستاگرام – واتساپ و … و یک پیام رسان محبوب و شناخته شده می باشد .

در کنار موارد بالا ، درج یک آدرس ایمیل هم می تواند مفید باشد چون نمی توان انتظار داشت افراد تمامی شبکه های اجتماعی و پیام رسانها را داشته باشند اما روی هر گوشی و رایانه حداقل یک ایمیل فعال وجود دارد و این یعنی افزایش شانس دسترسی مشتری به شما .

اگر تاکنون در اگهی های خود از ایمیل استفاده نمی کردید ، توصیه میکنیم ازین پس حتما یک ادرس ایمیل هم در اختیار بازدیدکنندگان اگهی های تان قرار دهید.

این مقاله بروزرسانی خواهد شد و روشهای بیشتری به آن افزوده خواهد شد.