چهار پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شدند

چهار پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شدند

چهار پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شدند

پیام‌رسان‌های بله، ایتا، گپ و آی‌گپ به یکدیگر متصل شدند. کاربران هر یک از پلتفرم‌ها می‌توانند بدون نصب سایر پیام‌رسان‌ها به مخاطبین خود در سه پلتفرم دیگر پیام دهند یا پیام آنها را دریافت کنند. دو پیام‌رسان روبیکا و سروش‌پلاس نیز در آینده نزدیک به جمع این موارد اضافه خواهند شد.

 

وسایل شخصی که هرگز نبایدقرض بدهید (راهنمای کامل)

 

 

چهار پیام‌رسان داخلی بله، ایتا، گپ و آی گپ با ارائه به‌روزرسانی به مرکز پیام یکدیگر متصل شدند تا کاربران هرکدام از این پیام‌رسان‌ها امکان ارسال پیام به هم را داشته باشند.وعده اتصال پیام‌رسان های بومی ایرانی که توسط عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، داده شده بود عملی شد و چهار پیام‌رسان بله ، ایتا ، گپ ، و آی گپ به یکدیگر متصل شدند.

پیام‌رسان‌های بله، ایتا، گپ و آی گپ به‌روزرسانی جدیدی منتشر کرده‌اند که امکان اتصال به مرکز تبادل پیام را فراهم کرده است. در این حالت افراد می‌توانند از هر یک از این اپلیکیشن‌ها، به کاربران سه پیام‌رسان دیگر پیغام دهند.

 

دریافت خودروهای داخلی و شرایط نوبت دهی

 

برای استفاده از این ویژگی باید پس از به‌روزرسانی، در بخش تنظیمات حریم خصوصی این اجازه ازسوی کاربر صادر شود.

وزارت ارتباطات با اتصال پیام‌رسان‌های بومی به‌دنبال ازبین‌بردن سردرگمی مردم در رابطه با تعدد پیام‌رسان‌های بومی است؛ به طور مثال یک کاربر «بله» می‌تواند به کاربر «ایتا» پیام دهد بدون اینکه در ایتا حساب کاربری داشته باشد.

چهار پیام‌رسان داخلی به یکدیگر متصل شدند

انجیدنی مدیر پیام‌رسان گپ که به نظر می رسد در اجرای طرح اتصال پیام‌رسان‌ها نقش ایفا کرده است، اوایل مهرماه درباره نحوه کارکرد این سیستم گفت:

در این سیستم وقتی که پیام از یک پیام‌رسان به پیام‌رسان دیگر منتقل شد، کاربر متوجه می‌شود که کدام مخاطب در دیگر پیام‌رسان‌ها فعال بوده است و تمام پیام‌ها از مسیر مرکز تبادل پیام بین دو پیام‌رسان جابه‌جا می‌شود و فایل‌ها و محتوای چندرسانه‌ای نیز از طریق یک واسطه بین همه این پیام‌رسان‌ها قابل مدیریت است.

نکته جالب اینجاست که مدیر پیشین آی‌گپ راه‌اندازی این طرح را «ساده‌لوحانه و هزینه‌بر» اعلام کرد و با این طرح مخالف بود؛ ولی به‌نظر می‌رسد با تغییر سیاست‌ها و مدیران در این مجموعه، سیاست آی‌گپ نیز تغییر یافته است.

 

لاماری ایما به ایران آمد

 

 

گفتنی است اتصال پیام‌رسان بومی به یکدیگر طرحی است که مدت‌هاست در مرکز توجه وزارت ارتباطات قرار گرفته است. وزیر ارتباطات اوایل دی‌ماه سال جاری اعلام کرد تا دهه فجر یا تا پایان سال، پیام‌رسان‌های بومی به هم متصل می‌شوند. زارع‌پور این اقدام را در راستای جلوگیری از سردرگمی مردم دانسته بود.

اواخر سال گذشته نیز رئیس شرکت ارتباطات زیرساخت و معاون وزیر ارتباطات بار دیگر وعده داد تا پایان سال ۱۴۰۱ از این امکان رونمایی خواهد شد.

بر اساس وعده‌ای که زارع‌پور داده است دو پیام‌رسان داخلی دیگر سروش پلاس و روبیکا هم در آینده به این جمع اضافه خواهند شد تا کاربران آنها هم امکان ارسال پیام به مخاطبان خود در دیگر پیام‌رسان‌های بومی را داشته باشند.زارع‌پور اواسط فروردین نیز بار دیگر وعده داد تا پروژه اتصال پیام‌رسان‌ها تا پایان فروردین ماه سال جاری مححق شود.

مطالب بروز و خواندنی را آنی مگ بخوانید

آگهی های مرتبط با این مطلب

خدمات لوله بازکنی و نشت یابی در عسلویه
2

خدمات لوله بازکنی و نشت یابی در عسلویه

قیمت : تماس بگیرید
1 سال قبل / بوشهر ، عسلویه

خدمات لوله بازکنی و نشت یابی در عسلویه خدمات‌ فنی تاسیساتی وبرودتی لوله بازکنی، انواع لوله هاي فاضلاب صنعتی وخانگی لوله کشی آب و فاضلاب […]

  • تماس : 09162993461
عملیات کرگیری جهت بازشوهای تاسیساتی
4

عملیات کرگیری جهت بازشوهای تاسیساتی

قیمت : تماس بگیرید
2 سال قبل / فارس

عملیات کرگیری جهت بازشوهای تاسیساتی سقفهای بتنی ازقبل. دال، یبوت، عرشه فولادی، کابلی،تیرچه فم،دیوار برشی وغیر… از این آگهی ها هم دیدن کنید: کرگیری کاشت […]

  • تماس : 09011024204
پخش لوله واتصالات فاضلابی پوش فیت،پلیکاو آهنی
10

پخش لوله واتصالات فاضلابی پوش فیت،پلیکاو آهنی

قیمت : 1,111 تومان
2 سال قبل / تهران

۱_پخش انواع لوله واتصالات گاز از برندهای معتبر«ای.پی.آی سپاهان»و«ای.پی.آی سپنتا» ۲_پخش انواع لوله واتصالات مانیسمان«چین»،«کاوه»، «اهواز» از «رده ۲۰ و رده ۴۰ و رده ۸۰» […]

  • تماس : 09128457866
مخازن اب تانکر اب شرب
2

مخازن اب تانکر اب شرب

قیمت : 35,000 تومان
2 سال قبل / تهران

باسلام انواع مخازن اب شرب ویلای باغی موجود می باشد سه لا اصل گارانتی معتبر شرکت صد جلبک صد بو انتی باکتریال بهترین پلی اتلین […]

  • تماس : 09190413901