خریدکامیون بدون دردسر اضافه

خریدکامیون بدون دردسر اضافه

خریدکامیون بدون دردسر اضافه

افرادی که با ماشین‌های سنگین کار می‌کنند معمولاً در زمینه تعمیرات و کارشناسی کامیون متخصص و خبره‌اند و در اینباره اطلاعات زیادی دارند، اما از آنجا که کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند ما نیز چند توصیه برای شما پیش از خرید کامیون و تریلی داریم:

 

۱- اول از همه نیاز خود و دلیلتان برای خریدکامیون را بدانید. برای چه جور مسیری و مأموریتی قرار است کامیون بخرید؟ به چه حجمی نیاز دارید؟ می‌خواهید کامیونتان اتاق دار باشد، یا کمپرسی، یا تانکر، یا بونکر؟ قرار است از آن برای کارهای داخل شهری استفاده کنید یا جهت جاده و حتی ترانزیت؟ با پاسخ به این سوالات می‌توانید تعداد محور (۴ در ۲ – ۴ در ۴ – ۶ – ۴ و…) ، قدرت ، بَک و نوع کامیون خود را مشخص کنید.

۲- به کیلومترشمار نگاهی بیندازید. اگر مسافت طی شده از ۵۰۰ هزار کیلومتر گذشته باشد به آن معناست که موتور کامیون نیاز به تعمیر اساسی دارد.  در این صورت برایخریدکامیون می‌توانید از فروشنده سوال کنید. موتور دیزل اگر به وقت تعمیر شده باشد می‌تواند بیشتر از یک و نیم میلیون کیلومتر به راحتی کار کند.

۳- در کاپوت را بالا بزنید. آیا اثری از نشت روغن بر موتور می‌بینید؟ اگر پاسخ آری است موتور کامیون نیاز به تعمیر دارد. در عین حال اگر زنگ زدگی بر پوسته‌ی موتور مشاهده کردید بدانید که حال موتور چندان تعریفی ندارد.در این صورت حتما با کسی که تجربه یا تخصص بیشتر در خریدکامیون دارد مشورت کنید.

۴- موتور را روشن کنید. بعد از چند دقیقه که موتور گرم شد نگاهی به دود خروجی بیندازید. اگر دود خروجی سفید، آبی یا رنگی بود موتور روغن‌سوزی دارد.

۵- به صدای موتور دقت کنید. آیا به اصطلاح صدای تَلَق تولوق می‌شنوید؟ این یعنی باید بیشتر دقت کنید و بررسی دقیق‌تری انجام بدهید.

خرید کامیون

خرید کامیون در آنیسل

۶- نگاهی به داخل کابین بیندازید. وضعیت داخل و صندلی‌ها نشانه‌ی خوبی از نوع رفتار فروشنده با کامیون است.

۷- لاستیک‌ها را بررسی کنید. تایرهای خودروهای سنگین هم گران‌اند، هم تعویضشان بسیار وقت‌گیر است. اگر وضعیت لاستیک‌ها چندان مناسب نیست، بدانید که باید هزینه‌ی قابل توجهی را برای تعویض آنها کنار بگذارید.

۸- ترمزها، لنت‌ها و پَدها را بررسی کنید. حال ترمزها می‌تواند نشانی خوبی از وضعیت کلی کامیون باشد.

۹- با کامیون رانندگی کنید و سیستم تعلیق و دنده‌ی آن را زیر نظر داشته باشید. اگر ضربه‌ی دست‌اندازها به راحتی به اتاق راننده منتقل می‌شود و و حرکت ماشین در ناهمواری‌ها با قیژ قیژ و سر و صدا همراه است، این یعنی که کمک فنرها و سیستم تعلیق کامیون نیاز به تعویض و تعمیر دارد که البته این کار بسیار پر خرج است.

حین رانندگی نیم نگاهی به تعویض دنده هم داشته باشید. تعداد دنده‌های کامیون از خودروهای معمولی بسیار بیشتر است و بررسی آن نیازمند آزمایش ماشین در شرایط متفاوت است از سرعت زیاد و کم تا سربالایی و شرایط سخت.اگر دررابطه با خریدوفروش کامیون وماشین های سنگین اطلاعات کافی ندارید با یک متخصص مشورت کنید

۱۰- از کارشناس ماشین‌های سنگین برای خریدکامیون بهره ببرید. آنها می‌توانند تا حد زیادی نگرانی‌های شما را رفع کنند.

۱۱- سر آخر در مورد بیمه‌ی ماشین و شرایط فروش و خریدکامیوناطلاعات کسب کنید. این عوامل در قیمت‌گذاری کامیون نقش موثری خواهد داشت.

آگهی های خرید وفروش ماشین های سنگین

اتو گلس مجتبی گلس
1

اتو گلس مجتبی گلس

قیمت : تماس بگیرید
2 روز قبل / تهران

اتو گلس مجتبی گلس فروش شیشه ماشین آینه بغل خودرو و سانروف اتومبیل همراه با ضمانت در اتو گلس مجتبی گلس خدمات نصب شیشه اتومبیل […]

  • تماس : 02177349638