وسایل شخصی که هرگز نبایدقرض بدهید

وسایل شخصی که هرگز نبایدقرض بدهید

وسایل شخصی که هرگز نبایدقرض بدهید

استفاده مشترک و قرض دادن لوازم فردی یا آرایشی بهداشتی اگرچه ممکن است بسیار رایج باشد و چندان بد به نظر نرسد. اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که تماس این وسایل با پوست افراد مختلف، مسیر انتقال انواع بیماری های پوستی و قارچی را هموار می‌کند.

استفاده مشترک

استفاده مشترک

هر کسی دارای یک سری وسایل شخصی است مانند کلاه،شانه، برس،حوله، لیف، مام، مسواک ولوازم بهداشتی وآرایشی…انسان در داخل و سطح بدن خود میکروب هایی دارد که برای خود فرد ضرری ندارد ولی برای دیگر افراد می‌تواند حساسیت زا باشد و بیماری ایجاد کند.

از کودکی به ما یاد داده اند شریک شدن با دیگران کار خوبی است، چه تکه ای از یک شکلات باشد و چه احساسات و ترس های درونی مان. با این حال، وقتی صحبت از استفاده ی مشترک از بعضی وسایل شخصی باشد، خط قرمزی وجود دارد که برای حفظ سلامتی تان هرگز نباید از آن عبور کنید.

با دوازده مورد از وسایل شخصی آشنا شوید که باید از استفاده مشترک آن با دیگران پرهیز کنید، حتی با نزدیک ترین و عزیزترین شخص زندگی تان!

۱ – کلاه معمولی یا کلاه کاسکت

استفاده مشترک از کلاه یا هرچیز دیگری که با سر شما تماس دارد (مثل برس، شانه، روبالشی و غیره) پرهیز کنید. همه ی ما می دانیم شانه ها و برس ها، به ویژه در محیط مدرسه، می توانند ناقل شپش باشند.

با این وجود، همین مهمان های ناخوانده ی روی موهایتان می توانند با خوابیدن روی بالش شخص دیگری یا استفاده از کلاه یک دوست به شما منتقل شده باشند.

۲ – کرم و لوازم آرایشی