جامع‌ترین راهنمای انتخاب و خریدلوسترمتناسب باسبک چیدمان خانه‌ 2021

لوستر متناسب باسبک چیدمان خانه‌ چه خصوصیاتی باید داشته باشد

لوستر هم میتواند وسیله روشنایی وهم وسلیه تزئینی خانه باشد یا هر دو همزمان ، لوستر ها برای نورافشانی بیشتر و نیز زیباتر کردن جلوه خانه ها تولید  می شوند. آیا برای تامین نور و روشنایی است یا به عنوان وسیله تزینی منزل میخواهید استفاده کنید.

خرید و انتخاب لوستر سقفی جزء انتخاب های سخت لوازم خانه است؛ زیرا اکثر افراد در آن تخصصی ندارند، ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل شوند که کمک و راهنمایی فرد متخصص در رابطه با انواع لوستر سقفی می تواند کمک خوبی به ما باشد.

رنگ، مدل و سبک لوستر باید هماهنگ با سایر وسایل خانه در نظر گرفته شود. توجه کنید لوستر انتخابی‌ تان جدید، به روز و زیبا باشد و در عین حال با چند مدل دکوراسیون همخوانی داشته باشد تا اگر پرده و مبلمان ‌تان را عوض کردید، مجبور به تعویض لوستر نشوید.

لوسترها به عنوان یکی از زیباترین و شکیل ترین المان ها که افراد می توانند در انواع سبک دکوراسیون داخلی از آن بهره ببرند، مطرح هستند. می توان از لوستر در انواع فضاها از جمله اتاق خواب، پذیرایی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و … استفاده کرد. لوسترها می توانند حالت دراماتیکی به فضا بدهند و حتی به عنوان نقطه کانونی در دکوراسیون خانه در نظر گرفته شوند.

انتخاب لوسترهایی که چوب در طراحی آنها به کار رفته تناسب خیلی زیادی با فضای آشپزخانه و اتاق خواب دارد؛ چون در هر دوی این فضاها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هماهنگی لازم بین فضا و لوستر صورت می‌گیرد. نکته دیگر اینکه برای اتاق خواب مدلی را انتخاب کنید که نور آن رو به سمت بالا باشد تا روشنایی کاملا ملایم به محیط خواب شما تابانده می‌شود و برای آشپزخانه لوستری با شاخه‌های رو به پایین تهیه کنید تا بیشترین نور ممکن به فضا برسد و امورات این قسمت حساس خانه با دقت و ایمنی لازم صورت پذیرد.

قبل از هر چیزی باید توجه داشته باشید برای چه فضایی و چه هدفی به دنبال خرید لوستر هستید. برای تامین نور و روشنایی منزل‌ تان اقدام به خرید کرده‌اید یا اینکه به دنبال یک آکسسوری و وسیله ‌ای برای زیبایی و تزیین فضای خانه‌ تان هستید، شاید هم هر دو. پس اول ببینید که قصد تان از تهیه لوستر چیست و بعد برای خرید آن اقدام کنید.

لامپ‌های لوستر انتخاب رنگ لامپ و نورپردازی فضا هم در زیباسازی محیط خیلی مهم است. حتما از لامپ‌های آفتابی و مهتابی در کنار هم برای نورپردازی استفاده کنید تا هم نور یک‌ رنگ لوستر چشم‌ تان را ناراحت نکند و هم رنگ دکوراسیون منزل ‌تان تحت تاثیر قرار نگیرد.

انتخاب وخرید لوستر آنیسل

لوسترهای کوچک که غالبا روشنایی کمتری دارند و در ترکیب ‌شان فلز یا چوب به کار رفته مناسب خانه‌های مدرن هستند و در مقابل لوسترهای بزرگ، کلاسیک و پرنور که معمولا بلوری و کریستال هستند، هماهنگی بیشتری با دکوراسیون و سبک چیدمان خانه‌های سنتی دارند. به یاد داشته باشید هماهنگی آباژورها با نوع لوستر هم در زیبایی فضای‌تان خیلی موثر است.

لوستر سقفی پذیرایی باید یک مدل پرنور و درخشان باشد. اگر سقف پذیرایی شما بلند است می‌توانید از یک لوستر بزرگ یا بلند شاخه‎‌ دار استفاده کنید. باتوجه به سلیقه شخصی خود در انتخاب نوع دکوراسیون داخلی منزل می توانید نمونه کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید. اگر طول سقف شما بلند باشد می توانید از دو یا سه لوستر در قسمت های مختلف سقف استفاده کنید. اگر پذیرایی شما کوچکتر است از خرید لوسترهای پرحجم و بزرگ بپرهزید و سعی کنید متناسب با فضای پذیرایی لوستری کوچکتر با نوری متناسب انتخاب کنید تا فضا را شلوغ نکند.

لوسترها در طیف گسترده‌ای از مواد مثل برنج، فلز، کریستال و آهن تولید می‌شوند.

معمولا جنس این کالای تزئینات خانه با سبک کلی لوستر ارتباط دارد و باید به این فکر کنید که جنس و رنگ لوستر چگونه در برابر مبلمان فعلی، کاغذ دیواری و پرده‌ها خود را نشان می‌دهند. حتی تلاش برای ایجاد انسجام با سایر وسایل روشنایی که در آن مکان قرار دارند ضروری است.

بهتر است قبل از هرگونه اقدامی سبک دکوراسیون مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن که یکی از سبک‌های مطرح مثل سبک مینیمال، سبک کلاسیک، سنتی، سبک مدرن و … را انتخاب کردید کار شما برای انتخاب و خرید لوستر کمی راحت‌تر می‌شود.انتخاب لوستر رابطه مستقیمی با سبک دکوراسیون فضای مورد نظر شما دارد. به طور مثال اگر قصد دارید از سبک دکوراسیون مدرن استفاده کنید بعید به‌نظر می‌رسد که بخواهید لوستری با سبک سنتی بخرید.

و در آخر انتخاب لوسترهایی که چوب در طراحی آنها به کار رفته تناسب خیلی زیادی با فضای آشپزخانه و اتاق خواب دارد؛ چون در هر دوی این فضاها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هماهنگی لازم بین فضا و لوستر صورت می‌گیرد.

که چوب در طراحی آنها به کار رفته تناسب خیلی زیادی با فضای آشپزخانه و اتاق خواب دارد؛ چون در هر دوی این فضاها به میزان زیادی چوب مصرف شده و هماهنگی لازم بین فضا و لوستر صورت می‌گیرد.

بزرگی و کوچکی لوستر کاملا بستگی به فضای سالن دارد. برای فضاهای کوچک لوستر باید شاخه ها و چراغ های کمتری داشته باشد و برای فضاهای بزرگ این موضوع بر عکس است. طبق نظر کارشناسان دکوراسیون، به طور تقریبی برای هر 5 متر مربع، یک شاخه نیاز است.

از آنجایی اکثر لوسترها به خصوص مدل‌های بزرگ و کلاسیک، دارای لامپ‌های بسیاری هستند توجه به میزان مصرف انرژی در این مدل‌ها اهمیت بالایی دارد. در زمانی که کمپین‌ها و سازمان‌های حافظ محیط زیست با یکدیگر متحد شده‌اند تا با آگاهی رسانی میزان مصرف انرژی را در دنیا کاهش دهند، انتخاب کالاهایی پر مصرف کاملا غیر اخلاقی و نادرست است.

 

آیا لوستر برای آشپزخانه مناسب است

با توجه به پخت‌وپز در آشپزخانه، لوسترهای شیشه‌ای در این فضا توصیه نمی‌شوند. چراغ‌های هالوژنی انتخاب مناسب‌تری برای روشنایی آشپزخانه است. از آن‌جایی که آشپزخانه را قلب خانه می‌دانند،دقت در رنگ‌بندی، انتخاب لوستری که در برابر چربی و رطوبت مقاوم باشد، از نکات مهم در خرید لوستر برای آشپزخانه محسوب می‌شوند.

هزاران اگهی خرید وفروش لوازم منزل را روزانه در سایت آنیسل ببینید

 

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
بازسازی و تعمیر خانه
دانستنیهای املاک و مستغلات

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟ چگونه میتوانیم خانه مان را بدور از هرگونه تعمیر اساسی بازسازی کنیم؟ ما به دنبال آن دسته از

مشارکت در ساخت
دانستنیهای املاک و مستغلات

مزایای مشارکت در ساخت چیست؟

مشارکت در ساخت چیست ؟ مزایا و معایب تبدیل خانه های کلنگی و قدیمی در قالب ساخت و ساز مشارکتی و تبدیل آنها به خانه

لوازم الکترونیکی

آشنایی با پخش خودرو قبل از خرید

پخش خودرو با توجه به علاقه وافر نسل جوان به شنیدن صدای با کیفیت در خودرو (پخش خودرو )، بسیاری از تولیدکنندگان خودرو در سراسر