آگهی های مرتبط با این مطلب

ضبط 10 هزار وات سامسونگ مدل مکس 20950
6

ضبط 10 هزار وات سامسونگ مدل مکس 20950

قیمت : تماس بگیرید
1 سال قبل / تهران

ضبط هفت تیکه سامسونگ،Usb،Aux,CD,DVD, Microphone و …. مدل مکس ۲۰۹۵۰،مشخصات فنی انقدر زیاد بود نمیشد اینجا تایپ کنم،هم تو دیجیکالا هم تو مارکتهای دیگه سرچ […]

  • تماس : 09121434696

وسایل خانه عمر مفید هر کدام چقدر دارند؟

وسایل خانه عمر مفید هر کدام چقدر دارند؟

وسایل خانه عمر مفید وسایل خانه شما چقدر است؟

پاسخ به این سوال به چند نکته بستگی دارد که مهم ترین آن نحوه استفاده خود شما از لوازم برقی می باشد.نحوه نگهداری وتمیز نگه داشتن وتوجه به وسایل خانه از مسایلی است که عمر انها را افزایش می دهد وباعث کارکرد بیشتر وبهتر تنها می شود .

خرید لوازم خانگی همواره با وسواس زیادی همراه بوده است. در این مقاله با هم به میانگین طول عمر مفید لوازم خانگی از جمله یخچال، لباسشویی،هود، اجاق گاز، ماکروفر و … میپردازیم و خواهیم آموخت که چطور طول عمر دستگاه را افزایش دهیم.

وسایل خانه عمر مفید هر کدام چقدر دارند؟

معیارهای مختلف اندازه‌گیری طول عمر مفید لوازم خانگی

طول عمر هر ابزاری به نحوه استفاده از آن بستگی دارد و وسایل خانه هم از این قضیه مستثنی نیست. در کنار نحوه استفاده موارد دیگری مثل تعداد اعضای خانواده، نحوه نگهداری از ابزار و نوع وسیله هم در تعیین طول عمر مفید لوازم خانگی نقش دارند. در ادامه این موارد را برای انواع مختلف لوازم خانگی مرور کرده‌ایم.

طول عمر مفید یخچال 10 الی 15 سال است

طول عمر مفید یخچال فریزر ها معمولا بین 10 الی 15 سال است. دقت نمایید که:مدل های جدیدتر یخچال فریزر ها با موتور های قوی تر و مصرف انرژی پایین تر بین 2 یا 4 سال عمر بیشتری دارند.خرابی هر یک از قطعات یخچال را میتوان به راحتی با استفاده از تعمیرات برطرف نمود.اما خرابی موتور یا کمپرسور معمولا خبر از پایان عمر یخچال میدهد.

وسایل خانه: ماشین لباسشویی‌

ماشین لباسشویی‌های درب بالا و درب جلو رایج‌ترین نوع این دستگاه‌ها هستند که حدوداً ۱۰ تا ۱۳ سال مفید دارند. باتوجه به این که ماشین لباسشویی شما درب بالا یا در از جلو باشد، مقدار طول عمر مفید آن متفاوت است! طبق بررسی‌ها طول عمر مفید ماشین لباسشویی‌های درب بالا از مدل‌‌های درب جلو بیشتر است. در این زمینه البته رعایت نکات نگهداری و عدم استفاده نامتعارف از دستگاه، باعث می‌شود که دستگاه سالم‌تر و کارآمدتری داشته باشید.

لوازم خانگی :هود آشپزخانه

هود آشپزخانه از جمله وسایلی است که در مواقع خاص می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. طول عمر مفید این دستگاه چیزی در حدود ۱۵ سال است اما اگر فیلترهای هواکش آن را هر چند وقت یکبار به صورت منظم تمیز کنید، این مدت بیشتر هم خواهد شدد.  بهتر است برای افزایش مدت زمان طول عمر مفید این دستگاه به صورت سالیانه، فیلترهای آن را تعویض کنید.

وسایل خانه:ماکروویو

معمولا عمر مفید اجاق گاز 9 الی 10 سال است برای تمیز کردن ماکروویو می توانید محلول آب و لیموی تازه درست کنید و آن را در ظرف شیشه ای در داخل ماکروویو قرار دهید. ماکروویو را روشن کنید و اجازه دهید بخار محلول بر روی دیواره های داخلی آن بنشیند؛ سپس آن را خاموش کنید و اجازه دهید تا خنک شود و بعد با یک دستمال حوله ای ماکروویو را تمیز کنید. اگر باز هم لکه ای باقی مانده بود، فرایند بالا را تکرار کنید.

لوازم خانگی:اجاق گاز

اجاق گاز از وسایلی است که در هر خانه های امروزی بودنش ضروری است برای جلوگیری از کیپ شدن پورت ها و مخرج مشعل های اجاق گاز، آن ها را با استفاده از سیم نازک (مثلا یک سنجاق) تمیز کنید. معمولا عمر مفید اجاق گاز 15 الی 18 سال است