عسل و خواص بی نظیر آن

عسل و خواص بی نظیر آن

عسل، اثرات مطلوبی بر بدن ما دارد و یک محصول بیولوژیکی فعال است که دارای ترکیبات غنی و پیچیده می باشد. ترکیب دقیق آن بستگی به گل هایی دارد که زنبورها از آن تغذیه می کنند. هر چیزی که در این محصول وجود دارد برای سلامت انسان ضروری و مفید است. بیش از ۳۰۰ ماده در انگبین وجود دارد که به طور مطلوب بر روند متابولیک بدن تاثیر می گذارد.بدون شک شما هم در مورد خواص عسل طبیعی چیز‌های زیادی شنیده یا خوانده‌اید. خاصیت هایی که گاهی تعداد آن‌ها آنقدر زیاد است که حتی شمارش آن‌ها هم سخت می‌شود چه برسد به اینکه آن‌ها را باور کنیم! درمان سرطان، درمان سرماخوردگی و آنفولانزا، درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، درمان ناراحتی‌های کبدی و… تنها بخشی از این موارد هستند.

عسل طبیعی و فواید مصرف آن

عسل طبیعی و فواید مصرف آن

 

معمولا زمانی که صحبت از خواص عسل می‌شود، منظور عسل طبیعی و خام است. عسل خام عسلی است که دقیقا به همان شکلی که از کندو استخراج می‌شود به دست مشتری می‌رسد و هیچگونه حرارت و فیلتری بر روی آن اعمال نشده است تا تمامی مواد مفید آن حفظ شود.

عسل چه ترکیباتی دارد؟

  • قندها: ۳۸% فروکتوز – ۳۱% گلوکز – ۵% دکسترین – ۱.۵ تا ۳% ساکارز – تا ۲.۳ درصد پروتئین
  • تا ۰.۲ درصد مواد معدنی
  • ۰.۰۰۳ تا ۰.۲ درصد نمک اسیدهای ارگانیک: (مالیک، لاکتیک، اسید سولفوریک، سیتریک و تارتاریک)
  • تقریبا همه عناصر طبیعی شناخته شده: (کروم، کلر، آهن، فسفر، منیزیم، منگنز، فسفر، سلنیوم، سیلیس، سدیم، روی، کلسیم، مس، گوگرد، پتاسیم)
  • آنزیم ها: موادی که به طور قابل توجهی، در مقادیر بسیار کوچک به فرآیند متابولیسم سرعت می بخشند.
  • در مقادیر بسیار کم ویتامین های: (B1,B2,B3,B5,B6,H,K,C,E,PP,Provitamin A)
  • پلی فنل ها: پلی فنل های اصلی، فلاونوئیدها هستند (مابقی عبارت اند از: اسید های کافئیک، پروتوکاتکوئیک، ولنلیک و گالیک)
  • رطوبت : محتوای رطوبت متعارف ۱۶ تا ۱۸ درصد است.
خواص عسل طبیعی

خواص عسل طبیعی

توجه داشته باشید که پس از چند ماه استفاده از این ماده غذایی، چه احساسی دارید. بسیاری از افرادی که مصرف منظم عسل را آغاز می‌ کنند، متوجه میزان انرژی بالای خود می‌ شوند. یکی از دلایل اصلی علاقه به عسل، به دلیل اثرات دارویی و پزشکی آن است.

یکی از سوالات پر تکرار این است که عسل را چگونه مصرف کنیم؟ تحقیقات شان داده شده است که مصرف روزانه یک قاشق از این معجون به طور مداوم، سرفه و گلود درد را کاهش می دهد. در ساده ترین حالت، شما می توانید یک قاشق از آن را بدون ترکیب با مواد غذایی دیگر مصرف نموده و از فواید و نتیجه بی نظیر آن لذت ببرید.