راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

پیراهن مناسب پیراهنی است که سایز مناسب داشته باشد بدون اینکه در روند طبیعی حرکت اخلال ایجاد کند.

اکثر آقایان هنوز پیراهن سایز مناسب خود را در کمد لباس های خود ندارند. اگر سایزبندی گردن، آستین ها، سینه و شکم رعایت شود نه تنها شما را متمایز میکند بلکه ظاهر شما را کاملا از این رو به آن رو خواهد کرد.

چون هر مردی ویژگی های ظاهری متفاوتی نسبت به سایر مردان دارد، دوخت پیراهن مناسب هر مرد برای کارخانه تولید البسه غیرممکن است؛ به همین دلیل کارخانه ها از سایز متوسط برای الگوی تولید البسه استفاده میکنند. نتیجه اینکه پیراهن با آستین های اندازه ممکن است شانه یا یقه گشادی داشته باشد و….

مگر اینکه خوش شانس باشید و از آن دسته مردهایی باشید که الگوی کارخانه های تولید البسه شبیه بدن شماست، دیگر لازم نیست وقت خود را برای پیدا کردن سایز کاملا مناسب تلف کنید و باید دنبال انتخاب جنس پارچه و رنگ مناسب باشید.

راهنمای انتخاب پیراهن مردانه مناسب

وقتی وارد فروشگاه های لباس مردانه می شوید، اولین چیزی که به خاطر تعداد بالا و توجه فروشنده به آن به نظر می رسد، پیراهن مردانه است. از طرف دیگر خریداران اغلب در خرید خود به طرف پیراهن ها جلب شده و گاها آن را نیز خریده اند. بعضی هم به طور کل به قصد خرید پیراهن مردانه وارد فروشگاه می شوند. همه این ها نشان از اهمیت پیراهن مردانه در میان پوشاک مردانه دارند. حال سوال اینجاست که اهمیت این لباس چیست و چه چیزی آن را خاص کرده است؟

 همینطور پیراهن باید مانع نفوذ چربی وعرق به کت باشد (البته پوشیدن زیرپیراهن گزینه بهتری برای جذب عرق و چربی است). اگر میخواهید دکمه یقه را باز کنید باید از زیرپیراهنی یقه هفتی استفاده کنید چون از زیبایی ظاهر شما میکاهد.

پیراهن مردانه بیش از سایر لباس ها در بدن آقایان جلوه گر است و به عبارت دیگر، اولین چیزی که در استایل مردان به چشم می خورد پیراهن است. برای همین دقت بیشتری روی این لباس صورت می گیرد تا در نگاه اول همه چیز زیبا و بی نقص باشد. خود آقایان نیز به دلیل حس تنوع بیشتر و جالب تر بودن تاثیر پیراهن ها در تیپ هایشان به جای خرید کفش یا شلوار اول از همه تصمیم به خرید پیراهن مردانه جدید می گیرند. بدین شکل تغییر بیشتری در ظاهر آنان نمایان می شود و دارای تیپی جدید می شوند

کاربرد بسیار لباس

شاید بگویید به چشم آمدن پیراهن مردانه بیشتر از سایر پوشاک، دلیل محکمی بر با اهمیت بودن آن نیست. به همین دلیل ما دلیل دیگر که کاربرد بسیار پیراهن مردانه در زندگی روزمره است را شرح می دهیم. پیراهن مردانه از آن دست لباس هایی است که می توان آن را با توجه به مدل های گوناگونی که دارد، در اغلب موقعیت ها و شرایط بر تن کرد. به طور کل صنعت مد، گذر زمان و شکل راحت و مناسب استفاده از آن سبب شده است که بتوان آن را دارای کاربردی بسیار دانست.

به عنوان مثال می توان این نوع لباس مردانه را در موقعیت هایی همچون محیط های کار، اداری، مهمانی ها، دورهمی ها، مجالس رسمی، فعالیت روزمره و … بر تن کرد. حتی کاربرد این لباس در ترکیب با لباس های دیگر بیشتر نیز می شود. مثلا کت روی پیراهن مجلسی را در نظر بگیرید. یا به عنوان مثال، پوشیدن پلیور بر روی آن در فصل سرما بسیار زیبا و جالب می باشد. به همین دلایل است که گفته می شود پیراهن مردانه دارای کاربرد بسیار و اهمیت بالا می باشد.

بر روی پیراهن های مردانه به مرور تغییراتی صورت گرفت و دارای انواع گوناگونی شد. پیراهن های مردانه امروزه با شکل ها و طرح های پارچه متفاوتی که دارند برای انواع سلیقه ها مناسب می باشند و هر شخص می تواند شکل خاصی از آنان را که مناسب خود می داند انتخاب کند و با ترکیب آن با پوشاک دلخواه خود، استایل خود را بسازد.

در خرید پیراهن مردانه شما می توانید در مرحله اول نوع های مجلسی و اسپرت را از نظر بگذرانید. پیراهن ها همچنین مدل های دکمه مخفی نیز دارند که در آنان هیچ دکمه ای نمایان نمی شود. طرح ها و مدل های پارچه نیز در این میان فراوان هستند. به عنوان مثل پیراهن های ساده تک رنگ که معمولا برای زیر کت کاربرد دارند و پیراهن های چهارخانه و طرح دار از این دسته هستند. پس می توان گفت که پیراهن های مردانه دارای انواع گوناگونی هستند.

به مدل پیراهن دقت کنید

همان طور که در یکی از بند های فوق توضیح داده شد، پیراهن ها دارای انواع مدل و طرح هستند. در خرید خود به این مورد دقت کنید و مدل پیراهن منتخب را در نظر بگیرید. پیراهن مورد نظر شما باید جیب داشته باشد یا پیراهنی بدون جیب مد نظر شماست؟ مدل سر آستین، اندازه بخش های مختلف پیراهن و … از موارد مهم در این زمینه می باشند.

استایلی که می توانید با آن بسازید

با انواع پیراهن های مردانه می توان استایل های متفاوتی ساخت. گذاشتن پیراهن بر روی شلوار و یا درون شلوار خود تولید کننده استایل های متفاوتی است. همچنین شما می توانید پلیورها، جلیقه ها و انواع کت ها را بر روی پیراهن خود بپوشید و تیپ های جدیدی را امتحان نمایید. ترکیب شلوارهای کتان پارچه مجموعه ما و همچنین شلوارهای لی با مدل های خاصی از پیراهن ها نیز خوب می شود.

 توجه به علاقه و سلیقه خود

یکی از مهم ترین نکات را در اولین مورد ذکر کردیم! لباسی که شما می پوشید، متعلق به شماست پس طبیعی و در بهترین حالت است که آن لباس مورد علاقه شما باشد. وقتی لباسی را که دوست دارید می پوشید، آن لباس جلوه بسیار زیبایی در تن شما پیدا می کند. به عبارت دیگر حس شما به لباس خود به اطرافیانتان منتقل می شود و آنان نیز از تماشای شما در آن لباس حس خوبی پیدا می کنند.

پس همیشه در خرید پیراهن مردانه، به علاقه خود توجه کنید و لباسی را بر تن کنید که خود آن را انتخاب کرده اید. این کار سبب به وجود آمدن اعتماد به نفس بیشتری در شما نیز می شود و احساس رضایت نسبت به خود را چند برابر می کند. بدین صورت شما می توانید در مراحل زندگی با تکیه به خود تصمیمات درست تری بگیرید.

هماهنگی با سایر لباس ها

پیراهن شما باید با سایر لباس هایی که آن را با آنان می پوشید هماهنگی و تناسب داشته باشد. با این هماهنگی لباس ها و استایل شما جلوه بهتری پیدا می کنند و زیباتر به چشم می آیند. به عنوان مثل پیراهن سفید را می توانید با انواع رنگ شلوار هماهنگ کنید اما پیراهن چهارخانه با تم آبی را، با تعداد محدودی رنگ شلوار می توان پوشید. تاثیر کفش بر استایل را نیز دست کم نگیرید.

چگونگی دوخت

پس از توجه به جنس پارچه و مورد قبول قرار گرفتن پیراهن، به چگونگی دوخت و بالا بودن کیفیت آن دقت کنید. با پوشیدن پیراهن می توانید میزان راحتی و شکل ایستادگی آن در بدن خود را تشخیص دهید. اگر چیزی مشکل داشت و مثل همیشه در بدن شما به نظر نمی رسید و یا اگر احساس راحتی نداشتید، ممکن است مشکل از دوخت باشد. در موارد اندکی نیز مشاهده می شود که دوخت پیراهن به شکلی نامتقارن است. در این حالت نیز می توان گفت که پیراهن در روند تولید دچار مشکل شده است. پس با دقت به چگونگی دوخت یا برش پیراهن نیز می توانید لباسی بسیار عالی داشته باشید.

 توجه به موقعیت مورد استفاده

می خواهید پیراهن خود را در چه موقعیت هایی مورد استفاده قرار دهید؟ این مسئله دارای اهمیت است پس پیش از خرید پیراهن مردانه، حتما به این سوال پاسخ دهید. پاسخ شما به این سوال تعیین کننده نوع پیراهنی است که می خرید. مشخص کردن موقعیت مورد استفاده کمک می کند که شما دقیقا پیراهن مورد نظر و مناسب خود را خریداری نمایید.

اگر قصد شما خرید پیراهن برای محل کار است، پیراهنی ساده و راحت مناسب این موقعیت می باشد. و اگر شما قصد دارید برای یک مهمانی پیراهن بخرید، این پیراهن می تواند شیک و همراه با مدل های جذاب باشد. پیراهن های چهارخانه و طرح دار را نیز بنا به نوع مدل می توانید در موقعیت های مختلف بر تن کنید.

جنس پارچه پیراهن

یکی دیگر از نکات مهم در خرید پیراهن، جنس پارچه است. اگر دقت کافی در این مورد نداشته باشید ممکن است انتخابی نادرست داشته باشید و این خرید منجر به رضایت و حس خشنودی نگردد. به علاوه جنس خوب پارچه در چگونگی به نظر آمدن آن در بدن نیز تاثیرگذار است. یک پارچه خوب، می تواند پیراهنی با دوام و شیک به شما هدیه دهد. اگر در مورد چگونگی تشخیص جنس پارچه اطلاعی ندارید، سعی کنید از مراکز دارای ضمانت خریداری نمایید.

رنگ پیراهن را در نظر بگیرید

اگر تا به حال به رنگ پوشاکی که مورد استفاده قرار می دادید دقت نمی کردید، باید بگوییم که بهتر است از همین لحظه توجه به این نکته را شروع کنید. رنگ ها روانشناسی دارند و جدا از جلوه ای که هر کدام از آنان از نظر ظاهری به ما می بخشند، می توانند از نظر روانی نیز بر روی ما و یا برداشت دیگران از ما تاثیر بگذارند.

رنگ مورد علاقه خود را در استایل های خود جای دهید و رنگی که با پوست شما سازگاری بهتری دارد را نیز بیابید تا بتوانید به کمک آن بهترین تیپ ها را برای خود بسازید. پس در خرید پیراهن مردانه به رنگ ها نیز توجه کنید و سعی کنید رنگ های مشکی و سفید را در کمد خود داشته باشید.