خرید فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی

خرید فرش ماشینی

اعتقادم این است که برای خرید هر کالا باید ابتدا اطلاعاتی در مورد آن کالا به دست آوریم و پس از افزایش آگاهی‌مان نسبت به خرید اقدام کنیم. با دانستن آن اطلاعات، می‌توانیم به‌هنگام خرید آن کالا به ویژگی‌های مهم آن توجه داشته باشیم و خریدی مطمئن را تجربه کنیم

نکاتی برای خرید فرش ماشینی

۱- فرش را برای کجا می‌خواهی؟

تأکید آقای ضرغامی برای خرید فرش ماشینی در وهله‌ی اول این بود که اصلاً فرش را برای کجا می‌خواهم؟ او می‌گفت محل استفاده‌ی فرش ماشینی در انتخاب یک فرش مناسب بسیار مهم است. من به‌دنبال یک فرش برای سالن پذیرایی بودم و از نگاه دوست خوب و متخصص من، باید تعیین می‌کردم که سالن پذیرایی خانه‌ام فرش ۱۲ متری نیاز دارد یا ۹ یا ۶ متری؟ دکوراسیون سالن پذیرایی خانه‌ام چه رنگی را می‌طلبد؟ آیا باید به‌دنبال فرشی باشم با رنگ تیره یا فرشی با رنگ روشن می‌تواند به کارم آید؟ دکوراسیون سالن پذیرایی خانه‌ام سازگار با یک فرش سنتی است یا بایستی یک فرش مدرن یا فانتزی برای آن تهیه کنم؟

ماشینی با من تقسیم کند و خلاصه موجب شود که خریدی عالی داشته باشم. در این نوشتار آن‌چه که آقای ضرغامی به من گفت را با شما در میان می‌گذارم تا اگر قصد خرید فرش ماشینی دارید بتوانید خریدی عالی داشته باشید.

تمامی این پرسش‌ها را می‌توانستم با درنظر گرفتن مکانی که برای آن به‌دنبال خرید فرش بودم پاسخ دهم. از این رو طبق سفارش‌های این دوست کارشناس‌ام به شما نیز توصیه می‌کنم که در ابتدا در نظر داشته باشید که فرش را برای کجا می‌خواهید و سپس با در نظر گرفتن ویژگی‌های آن محل تعیین کنید که فرش چه اندازه‌ای باشد، چه رنگی داشته باشد و غیره.

۲- به الیاف فرش توجه کن

مورد دیگری که برای خرید فرش ماشینی به آن توجه کردم الیاف فرش بود. می‌دانید که در حال حاضر همه‌ی فرش‌های ماشینی از یک نوع نخ تهیه نمی‌شوند، بلکه الیاف متعددی برای تهیه‌ی فرش‌های ماشینی وجود دارند. مهم‌ترین و رایج‌ترینِ این الیاف موارد زیر هستند:

 • پشمی
 • اکریلیک
 • پلی‌پروپیلن
 • پلی‌استر

فرش پشمی

فرشی است که بیش‌تر برای دکور مناسب است. این نوع فرش عمدتاً یا باید برای اتاق خواب به کار گرفته شود و یا آن که از آن باید برای نشیمن، که کلی مبل و صندلی در آن وجود دارد، استفاده شود. خوبی این نوع فرش نرمی آن و زیبایی‌اش است. با این حال امکان رشته‌رشته‌شدن الیاف این نوع فرش وجود دارد و عمدتاً کرک‌ریزی آن نیز کم نیست.

این نکته نیز قابل ذکر است که فرش‌های پشمی ماندگاری خوبی دارند و عمدتاً عمر این فرش‌ها بیش‌تر از فرش‌هایی است که با الیاف مصنوعی تهیه شده‌اند. البته در اغلب موارد قیمت آن‌ها نیز بیش‌تر از سایر فرش‌هاست. در آخر آن که فرش پشمی لکه‌ها را به خود جذب می‌کند و همچنین پاک‌کردن لکه‌ها نیز از روی آن کار آسانی نیست.

فرش اکریلیک

فرش اکریلیک را می‌توان محبوب‌ترین نوع فرش دانست. در زمانه‌ی حاضر، اکثر کمپانی‌های تولیدکننده‌ی فرش ماشینی برای آن که بر کیفیت فرش‌های خود تأکید کنند بر اکریلیک‌بودن آن‌ها تأکید می‌کنند. فرش‌های اکریلیک دوام یا همان ماندگاری خوبی دارند. آقای ضرغامی تأکید می‌کرد که عمر این فرش‌ها بسیار بیش‌تر از فرش‌هایی با الیاف پلی‌استر و یا پلی‌پروپیلن است. از نگاه او قیمت بالاتر این فرش‌ها نیز عمدتاً به همین دلیل است.

فرش‌های اکریلیک در برابر گرما مقاومت زیادی دارند و از این رو کم‌تر در اثر حرارت اتو و یا قابلمه دچار آسیب می‌شوند؛ همچنین اگر شسته شوند و برای خشک‌شدن در برابر آفتاب و هوای آزاد قرار گیرند مشکلی برای آن‌ها پیش نمی‌آید.

با این حال این فرش‌ها، خصوصاً در اوایل استفاده، پرزدهی دارند و هم‌چنین بسیار دیر جذب طبیعت می‌شوند که این البته برای دوست‌داران محیط زیست خبر خوبی نیست. ضمناً قیمت این فرش‌ها نیز بیش‌تر از فرش‌های پلی‌استر و پلی‌پروپیلن است.

فرش پلی‌پروپیلن

این نوع فرش به خوبی رنگ می‌پذیرد و از این رو برای رنگ‌کردن آن به زحمتی بسیار نیاز نیست. همین امر در قیمت پایین‌تر این نوع فرش نسبت به فرش اکریلیک تأثیر داشته است. دوست کارشناس‌ام می‌گفت اگر برای سالن پذیرایی به‌دنبال خرید فرش هستم نباید سمت فرش‌های پروپیلن بروم. از نگاه او این فرش‌ها عمدتاً برای مکان‌هایی که رفت و آمد زیادی دارند مناسب است. ضمناً پلی‌پروپیلن‌ها برخلاف فرش‌های اکریلیک پرزدهی ندارند و شاید همین امر بود که از نگاه آقای ضرغامی این فرش‌ها را مناسب مکان‌های پر رفت و آمد کرده بود.

فرش پلی‌استر

مزایای فرش پلی استر یکی این است که پرزدهی کمی دارد و دوم این که رنگ‌پذیری مناسب آن موجب شده که انواع مختلفی از این نوع فرش در بازار باشند که هر یک طراحی زیبایی دارند و می‌توانند گزینه‌هایی مناسب برای افرای باشند که به زیبایی فرش اهمیتی بسیار می‌دهند. ضمناً این نوع فرش قیمت پایین‌تری نسبت به سایر انواع فرش دارد.

اما درعین این مزایا باید به این معایب هم اشاره داشت که اولاً این نوع فرش ماندگاری خیلی طولانی‌ای ندارد و ثانیاً اگر در مکان‌های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار گیرد خیلی سریع کوبیده می‌شود و حالت اولیه‌ی خود را از دست می‌دهد. آقای ضرغامی می‌گفت این نوع فرش برای سالن پذیرایی گزینه‌ی مناسبی نیست.

۳- به تراکم و شانه فرش ماشینی دقت کن

مورد دیگری که قرار شد برای خرید فرش ماشینی به آن دقت کنم تراکم و شانه‌ی فرش بود. دوست کارشناس‌ام می‌گفت فرش‌های ماشینی با شانه و تراکم‌های مختلفی روانه‌ی بازار می‌شوند. منظور از شانه‌ی فرش تعداد ریشه در هر متر عرض فرش است. یعنی مثلاً اگر فرشی ۵۰۰ شانه است در هر متر عرض آن ۵۰۰ گره‌ی رنگ یا ریشه وجود دارد. هر چه تعداد شانه‌های یک فرش بیش‌تر باشد آن فرش ریزبافت‌تر بوده و شباهت بیش‌تری به فرش‌های دست‎‌بافت پیدا می‌کند. اما تراکم به معنای تعداد ریشه در هر متر طولی فرش است. یعنی فرش با تراکم ۲۵۵۰ دارای ۲۵۵۰ ریشه در هر متر طولی است. هرچه فرشی تراکم بیش‌تری داشته باشد فشردگی بیش‌تری دارد و سنگین‌تر است.

فرش‌های با تراکم بالا ممکن است دوام بیش‌تری داشته باشند. همچنین فرش‌های با شانه‌ی بالا شلوغی بیش‌تری دارند. پس کسی که به دنبال یک فرش سنگین و شلوغ است باید به دنبال خرید یک فرش ۱۲۰۰ شانه با تراکم ۳۶۰۰ باشد.

۴- برند هم کم‌اهمیت نیست

سوای آن که برخی برندها صرفاً با تبلیغات زیاد توانسته‌اند بالا بیایند، برخی برندها هستند که واقعاً محصولات‌شان کیفیت زیادی دارند. آقای ضرغامی از میان برندهای فرش از برندهای زیر تعریف‌های زیادی کرد و تأکید داشت فرشی که می‌خرم بهتر است از یکی از این برندها باشد:

 • فرش خاطره کویر کاشان
 • فرش زمرد مشهد
 • فرش نگین مشهد
 • دنیای فرش
 • فرش پاتریس
 • فرش ستاره کویر یزد

خرید فرش ۷۰۰ شانه

خرید فرش های ۷۰۰ شانه برای دکوراسیون منزل و انتخاب مناسب آن نه تنها در زیبایی خانه تاثیر بسیار زیادی دارد، بلکه توجه به ویژگی های فرش ۷۰۰ شانه و کاربرد آن در اتاق‌ها و فضاهای مختلف می‌تواند محیطی راحت و آرامش بخش برای شما فراهم کند. برای خرید فرش ۷۰۰ شانه بهتر است حتما اطلاعات کافی داشته باشید چون در غیر این صورت ممکن است فرش های ۷۰۰ شانه خریداری کنید که کارایی موردنظر را نداشته باشد و بعد از مدت کوتاهی مجبور به تعویض آن شوید. به همین دلیل شناخت انواع فرش و به ویژه فرش های ۷۰۰ شانه که به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب توانسته جایگاه ویژه‌ای در بین خریداران پیدا کند از اهمیت زیادی برخوردار است.

نکته ای در انتخاب فرش ماشینی

اولین نکته‌ای که باید در انتخاب فرش ماشینی به آن دقت کنید، این است که فرش را برای چه قسمتی از خانه خریداری می‌کنید. بی شک فرشی که برای اتاق خواب مناسب است با فرشی که برای اتاق پذیرایی خانه طراحی و بافته شده متفاوت است. چه از نظر طرح و رنگ و چه از نظر جنس الیاف و همینطور شانه و تراکم فرش . در ادامه مطلب سعی خواهیم کرد شما را بیشتر با این اصطلاحات آشنا کنیم تا هنگام خرید فرش دچار سردرگمی نشوید.

شانه و تراکم دو اصطلاح پرکاربرد در صنعت فرش ماشینی هستند که معمولا برای بیان کیفیت و ایجاد تفاوت در فرش‌ها از آنها استفاده می‌شود. شانه در اصطلاح به تعداد گره‌های موجود در هر متر از عرض فرش گفته می‌شود. تراکم هم مثل شانه اصطلاحی است با این تفاوت که تعداد گره‌های موجود در هر متر از طول فرش را مشخص می‌کند. در نتیجه هرچه شانه فرش بیشتر باشد فرش ماشینی ریز نقش‌تر و ظریف‌تر می‌شود و شباهت بیشتری به فرش دستباف پیدا می‌کند و هر چه شانه فرش کمتر باشد، فرش ماشینی ضخیم‌تر و دوام آن بیشتر می‌شود.

بنابراین بهتر است در مکان‌های کم رفت و آمدتر مثل اتاق پذیرایی که زیبایی فرش در اولویت است،

فرشی انتخاب کنید که شانه و تراکم بیشتری دارد ولی برای فضاهای پرتردد منزل و یا فضاهای بیرونی مثل بالکن که دوام فرش و عدم آسیب پذیری آن به اندازه طرح و نقش فرش اهمیت دارد، بهتر است از فرش‌هایی که تراکم کمتری دارند، استفاده کنید.

انواع فرش های ماشینی  

در حال حاضر فرش های ماشینی موجود در بازار به صورت فرش ۵۰۰ شانه ، فرش های ۷۰۰ شانه ، فرش ۱۰۰۰ شانه و فرش ۱۲۰۰ شانه تولید و عرضه می‌شوند که از بین آنها فرش ماشینی ۷۰۰ شانه برای استفاده در اتاق نشیمن، آشپزخانه، فضاهای خارجی مثل بالکن و تراس و به طور کلی قسمت‌های پر رفت و آمد خانه بسیار مناسب است. در ضمن به دلیل تراکم کمتر در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه از الیاف بلندتری استفاده می‌شود که باعث می‌شود هنگام نشستن و راه رفتن روی این فرش ها احساس راحتی بیشتری داشته باشید. بنابراین فرش ماشینی ۷۰۰ شانه خصوصا برای خانواده‌هایی که عادت به نشستن روی فرش دارند و بیشتر کارها را روی زمین انجام می‌دهند، بسیار کاربردی و راحت است. فرش ۷۰۰ شانه علاوه بر شکل مرسوم مستطیل به صورت گرد هم تولید می‌شود و بنابر نوع دکوراسیون منزل می‌توانید از فرش ۷۰۰ شانه گرد در فضاهایی که فکر می‌کنید نیاز به تزئین بیشتری دارند، استفاده کنید.

جنس نخ فرش های ۷۰۰ شانه ماشینی از چیست؟

جنس نخ فرش ماشینی یکی از دیگر از مواردی است که باید برای خرید فرش به آن دقت کنید.

در حال حاضر بهترین نوع نخ که در بافت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به کار می‌رود. آکرولیک است که یکی از مناسب‌ترین نخ‌ها برای بافت فرش ماشینی است که ماندگاری رنگ بسیار بالایی دارد. فرش ماشینی ۷۰۰ شانه ای که با این نخ تولید می شود، ظاهری شبیه فرش پشمی دارد با این تفاوت که قیمت فرش ماشینی ۷۰۰ شانه پایین‌تر و خرید فرش صرفه‌تر است.

ویژگی فرش های ۷۰۰شانه

اگر دنبال فرشی هستید که پرز ندهد، دنبال خرید فرش ۷۰۰ شانه ای باشید که فرآیند هیت ست در تولید آن انجام شده باشد چون فرش ماشینی هیت ست شده علاوه بر اینکه دوام و ماندگاری زیادی دارد، پرز نمی دهد و به خصوص برای افرادی که ممکن است دچار حساسیت یا آلرژی باشند، گزینه بسیار مناسبی است.

 بد نیست بدانید که فرش ماشینی ۷۰۰ شانه به سه صورت و با نام‌های مختلفی تولید می‌شود. که تفاوت‌هایی با هم دارند. فرش های ۷۰۰ شانه اصل که در هر شانه ۷۰۰ گره دارد و تراکم آن بین ۲۱۰۰ تا ۳۰۰۰ گره است و معمولا با ۸ الی ۱۰ رنگ بافته می‌شود.

فرش های ۷۰۰ شانه تبدیلی که معمولا با ۷ رنگ و با استفاده از دستگاه‎‌های بافت ۵۰۰ شانه تولید می‌شود اما همان ۷۰۰ گره را در شانه دارد با این تفاوت که تراکم آن ۱۵۰۰ است و کیفیت آن کمی از فرش ماشینی ۷۰۰ شانه واقعی پایین‌تر است و آخرین نوع، فرش طرح ۷۰۰ شانه است که در واقع ۵۰۰ گره در هر شانه دارد و تراکم آن ۱۰۰۰ است.

از بین انواعی که به آن اشاره کردیم، فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم ۳۰۰۰ و فرش ماشینی تراکم ۲۵۵۰ طرفداران بیشتری در بین خریداران فرش دارند. زیبایی و ظرافت در فرش ماشینی ۷۰۰ شانه با تراکم بالا در کنار دوام و ماندگاری و مقاومت فرش در برابر عوامل آسیب‌زا و همینطور مناسب بودن قیمت فرش ۷۰۰ شانه در مقایسه با سایر انواع فرش ماشینی از دلایل محبوبیت آنهاست.

برای آشنایی بیشتر با انواع فرش های ۷۰۰ شانه و طرح های مختلف و همینطور آگاهی از شرایط فروش اقساطی فرش ماشینی می‌توانید به فروشگاه های اینترنتی فرش مراجعه کنید تا با توجه به دکوراسیون خانه از بین طرح‌ها و رنگ‌های متنوع بهترین انتخاب را داشته باشید.

۳ راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی در ایران

خوشبختانه دنیا هم به ارزش و کیفیت بالای فرش‌های ایرانی پی‌برده و آن را می‌ستاید ولی ما که در ایران زندگی می‌کنیم این شانس را داریم که بهترین برند فرش ماشینی یا دستباف را با مناسب‌ترین قیمت و بدون واسطه تهیه کنیم.البته از آنجایی که خرید یک فرش‌ دستباف از توان مالی بسیاری از ما خارج است در این مقاله قصد داریم ۳ راه برای تشخیص بهترین فرش ماشینی را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از آن خودتان به راحتی بتوانید بهترین مارک فرش ماشینی ایرانی را بشناسید     ۱.جنس نخ خاب را بررسی کنید.جنس نخ خاب مهم‌ترین عامل در تعیین کیفیت فرش است، چرا که بیش از ۷۰% وزن یک فرش را نخ خاب _که به آن نخ پرز هم می‌گویند_ تشکیل می‌دهد.از این نخ برای بافت گره‌های رنگ استفاده می‌شود و کیفیت آن ارتباط مستقیمی با قیمت و ماندگاری فرش دارد.بهترین فرش ماشینی، فرشی است که ۱۰۰ درصد نخ خاب آن از الیافی به نام «اکریلیک» تهیه شده باشد. این الیاف مصنوعی، گرم و سبک هستند و حالتی شبیه به پشم دارند.فرش‌هایی که به صورت خالص از اکریلیک بافته شده باشند در مقابل عوامل محیطی مثل روغن، مواد شیمیایی و نور خورشید بسیار مقاوم‌تر از انواع پلی‌استر (ابریشم مصنوعی) یا پلی پروپیلن هستند.از طرفی این نوع فرش‌ها قابلیت شستشو بالایی داشته و آلودگی‌ها به راحتی از روی آن‌ها پاک می‌شوند.برای تشخیص یک فرش ماشینی اکریلیک چند راه وجود دارد:

 • دست کشیدن روی فرش: اگر دست شما به راحتی از روی فرش سُر خورد و احساس چسبندگی نکردید، آن فرش اکریلیک است.
 • بوی فرش: فرش‌های ماشینی اکریلیک بوی پلاستیک و مواد نفتی نمی‌دهند.
 • شفاف بودن رنگ‌ها: فرش‌های اکریلیک نسبت به انواع دیگر مثل پلی استر، رنگ‌ها را شفاف‌ و سرزنده نمایش می‌دهند.

البته قیمت بالای نخ‌های اکریلیک باعث شده تا بعضی از کارخانه‌ها برای کاهش هزینه‌ها از نخ‌های اکریلیک و پلی استر یا پلی پروپیلن به صورت ترکیبی استفاده کنند.

هر چه درصد استفاده از الیاف اکریلیک پایین‌تر باشد به همان میزان کیفیت و قیمت فرش هم کاهش پیدا می‌کند.

       ۲.در مورد هیت ست شدن فرش اطمینان حاصل کنید.

هیت ست فرآیندی است که قبل از بافت یک فرش ماشینی و بر روی الیاف آن صورت می‌گیرد. در این فرآیند الیاف فرش با بخار آب گرمادهی می‌شوند.

فرآیند هیت ستینگ به شدت کیفیت و ماندگاری فرش‌های ماشینی را افزایش می‌دهد و خریداران توجه ویژه‌ای به هیت ست به بودن نخ‌های یک فرش ماشینی نشان می‌دهند زیرا که احتمال پارگی در این نوع فرش‌های ماشینی بسیار کمتر است و از طرفی پاخور و زیردست بسیار نرم‌تری هم دارند.

جالب است بدانید از نظر ظاهری هم فرش‌های هیت ست شده پرتراکم به نظر می‌رسند و به همین دلیل طرح‌ها و نقوش یک فرش را بهتر نمایش می‌دهند.

خوبی دیگر فرش‌های هیت ست شده این است که پس از شستشو حالت اولیه خود را از دست نداده و به اصطلاح آب نمی‌روند.

مثل همیشه برای تشخیص این مورد هم می‌توانید روی فرش دست بکشید. معمولاً این نوع فرش‌ها پرز کمی می‌دهند و بافت آن‌ها حالتی پفکی دارد. البته تشخیص این موضوع نیاز به کمی تجربه دارد. پس بهتر است برای اطمینان از یک فروشگاه معتبر خرید کنید.

    ۳.تعداد گره‌های طولی و عرضی را بشمارید.

یکی از اصلی‌ترین عوامل تعیین قیمت و انتخاب بهترین فرش ماشینی تراکم آن است. منظور از تراکم تعداد گره‌های بافته شده یک فرش است. حالا ما دو نوع تراکم داریم:

تراکم عرضی (یا شانه فرش)

تراکم عرضی یک فرش با شمارش تعداد گره‌ها در عرض آن بدست می‌آید.
مثلاً وقتی می‌گوییم فرشی ۱۰۰۰شانه است یعنی باید در طول هر متر از آن فرش هزار گره وجود داشته باشد. ( یا در مقیاس کوچکتر در هر ۱۰ سانتی‌متر، ۱۰۰گره)

برای خرید بهترین فرش ماشینی باید فرشی را انتخاب کنید که شانۀ بالاتری داشته باشد زیرا در این نوع فرش‌ها نقوش ریزتر به نظر رسیده و حالتی دستباف‌گونه‌‌تر دارند.

تراکم طولی

تراکم طولی یک فرش که با شمارش تعداد گره‌ها در طول فرش محاسبه می‌شود، به همین سادگی!

هر چه یک فرش تراکم طولی بیشتری داشته باشد، بافت آن فشرده‌تر می‌شود به همین دلیل استحکام و ماندگاری آن افزایش پیدا می‌کند.

یک فرش ماشینی استاندارد حداقل باید دارای ۷۰۰شانه و تراکم ۲۵۵۰باشد. طبیعتاً هر چه این مقدار افزایش پیدا کند کیفیت و قیمت هم بالاتر می‌رود ولی اگر به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی هستید باید به سراغ انواع ۱۲۰۰و حتی ۱۵۰۰شانه با تراکم بالای ۳۶۰۰گره بروید.

خب با ویژگی‌ها اصلی یک فرش ماشین خوب آشنایی شدیم حالا وقت آن است به سراغ چند نکته مهم برای خرید برویم:

     ۱.گول فرش‌های طرح را نخورید!

فرش‌هایی که با عنوان «طرح ۷۰۰شانه» یا «طرح ۱۰۰۰شانه» در بازار یافت می‌شوند، در واقع همان فرش‌های ۵۰۰ شانه هستند ولی با این تفاوت که طرح آن‌ها کمی جدیدتر از ۵۰۰ شانه‌های معمولی است.

    ۲.فرش تبدیلی نخرید!

جالب است بدانید که هر دستگاهی نمی‌تواند یک فرش با تراکم بالا یا با شکل‌های خاص مثل فرش گرد یا بیضی ببافد. مثلاً فرش‌های ماشینی متراکم احتیاج به دستگاه‌های با تکنولوژی‌های پیشرفته و با دقت بالا دارند؛ ولی از آنجایی که این نوع دستگاه‌ها گران هستند، بعضی از تولیدکنندگان داخلی، دستگاه‌های ۵۰۰ شانه را با اعمال تغییراتی تبدیل به انواع ۷۰۰ شانه می‌کنند.

نکته اینجاست که دستگاه‌های تبدیلی تنها می‌توانند دقت شانه را رعایت کنند و در تراکم طولی کم می‌آورند! همانطور که قبلاً گفتیم یک فرش ۷۰۰ شانۀ واقعی حداقل باید دارای تراکم ۲۵۵۰ باشد در حالیکه این فرش‌ها معمولاً به اندازۀ ۱۵۰۰ گره تراکم دارند!

     ۳.هر فرش اکریلیکی خوب نیست!

الیاف اکریلیک هم مثل همۀ اجناس دیگر کیفیت‌های متفاوتی دارند. مثلاً بهترین فرش‌های ماشینی معمولاً از الیاف ساخت آلمان استفاده می‌کنند که نسبت به انواع ترک یا تایوانی کیفیت بسیار بالاتری دارند.

فکر می‌کنم دربارۀ همۀ نکات مهم هنگام خرید فرش ماشینی صحبت کردیم ولی در نهایت اگر از یک فروشگاه معتبر خرید کنید دیگر نیازی نیست راجع به هیچکدام از این مسائل نگران باشید!

پس اگر به دنبال خرید بهترین فرش ماشینی ایرانی با قیمت مناسب هستید و از طرفی نمی‌خواهید درگیر واسطه‌های بازار نشوید، همین حالا می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی فرش دیوان، فرش خود را مستقیماً از کارخانۀ بافنده در کاشان سفارش دهید.

شرکت فرش دیوان با دارا بودن دستگاه‌های مدرن بافندگی امکان تولید انواع فرش با شانه و تراکم بالا و در شکل‌های خاص مثل (فرش گرد، بیضی) را دارد.

آگهی های مرتبط با این مطلب

پشتی و نشیمن ترمه شاهنشین یزد
20

پشتی و نشیمن ترمه شاهنشین یزد

قیمت : تماس بگیرید
1 سال قبل / اصفهان

پشتی ترمه شاهنشین یزد هدیه ای زیبا و نفیس برای هر مناسبتی و هدیه دیگر ما به شما عزیزان ارسال رایگان به سراسر کشور با […]

 • تماس : 09364486030
دارقالی تزئینی دورنیکا
2

دارقالی تزئینی دورنیکا

قیمت : 280,000 تومان
1 سال قبل / قم

دارقالی تزئینی دورنیکا اگر دوست داری عزیزانت رو خوشحال کنی ? اگر میخواهی در خاطرش بمونی ? دوست داری عکس عزیزانت رو روی دارقالی بزنی […]

 • تماس : 09104664810
فرش 6متری

فرش 6متری

قیمت : 4,700,000 تومان
2 سال قبل / تهران

فرش 6متری 2عدد فرش 6متری در حد نو 1000شانه 2700تراکم 4700000 از این آگهی ها هم دیدن کنید: ابزار آلات کامل جهت جلوبندی سازی یا […]

 • تماس : 09211006340
دوتخته فرش 9متری
2

دوتخته فرش 9متری

قیمت : 3,500,000 تومان
2 سال قبل / تهران

دوتخته فرش 9متری سالم متراژ دونیم در سه ونیم از این آگهی ها هم دیدن کنید: خانه ویلایی فرش دستبافت جفت 9متری گل ابریشم دوچرخه […]

 • تماس : 09109533144
قالی 700 شانه 9.متری..تمام نخ..هشت رنگ..
1

قالی 700 شانه 9.متری..تمام نخ..هشت رنگ..

قیمت : تماس بگیرید
2 سال قبل / کرمان ، سیرجان

قالی ۷۰۰ شانه…بهترین جنس..نونو اصلا استفاده نشده..داخل کاورش هست..تمام نخ..هشت رنگ..۹ متری هستش از این آگهی ها هم دیدن کنید: مانیتور LG فرش ماشینی 9 […]

 • تماس : 09919796443