جک S5 بررسی مزایا و معایب

جک S5 بررسی مزایا و معایب

وجه مشترک بسیاری از خودروهای چینی از جمله جک S5 که طی دهه اخیر به بازار کشورمان عرضه شده‌اند، پیشرانه‌های کم حجم و نسبتا ضعیف بوده است. این پیشرانه‌ها معمولا با وزن خودرو هماهنگی ندارند و برای گذر از جاده‌های پرپیچ و خم کشورمان نیز مناسب به نظر نمی‌رسند. با این وجود مواردی استثنایی در بازار به چشم می‌خورد.

از جمله امکانات این خودروی چینی اتوماتیک می‌توان به مواردی همچون صندلی برقی راننده به همراه حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک، کیسه‌های جانبی جلو، استارت دکمه‌ای، سنسور باران، سنسور جلو، تهویه اتوماتیک و دوربین عقب اشاره کرد که مواردی جذاب برای مشتری هستند و وفور امکانات رفاهی را در لیست مزایا جک S5 قرار می‌دهند.

موفقیت بزرگ و فروش گسترده این خودروی چینی در بازار موجب شده تا مشتریان ایرانی توجه ویژه‌ای به این خودرو داشته باشند. با وجود تغییر نسل جک S5 در سرزمین چین و عرضه نسخه‌های جدید از این خودرو، کرمان موتور همچنان نسل اول جک S5 را مونتاژ می‌کند و مصرف‌کنندگان نیز تمایل فراوانی به خرید این خودرو دارند که ناشی از مزایای متعدداین خودروی چینی است. در ادامه قصد داریم به بررسی مزایای جک S5 بپردازیم و نقاط قوت این کراس‌اوور پرفروش چینی را به‌صورت دقیق بررسی کنیم

خودروهای چینی به بهره‌مندی از امکانات رفاهی رنگارنگ مشهور هستند و جک S5 نیز از این قاعده پیروی می‌کند. صندلی برقی راننده با حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک، ایربگ‌های جانبی جلو، استارت دکمه‌ای، سنسور باران، سنسور جلو، تهویه اتوماتیک و دوربین عقب بخشی از امکانات رفاهی این خودرو هستند که در نسخه اتوماتیک وجود دارند و جزو مزایای جک S5 به شمار می‌روند.

 وسایل نقیله جک s5 خودروی چینی

جک S5 نیز با ارائه لیست بلندی از تجهیزات ایمنی خود را در میدان رقابت با چری تیگو ۵ و هاوال H2‌ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. نسخه اتوماتیک این خودرو مجهزتر از نمونه دنده‌ای است و به امکاناتی همچون کنترل پایداری، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل سرعت در سرازیری، سنسور پارک عقب و جلو، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، ترمز پارک برقی و چهار کیسه هوا مجهز است. با نگاهی کوتاه به موارد گفته شده به‌راحتی می‌توان نتیجه‌گیری کرد که بهره‌مندی از تجهیزات ایمنی مطلوب یکی از مزایای جک S5 محسوب می‌شود.

بررسی معایب جک S5

شرکت جک و کرمان موتور بیشتر امکانات ایمنی را برای مدل اتوماتیک این خودرو در نظر گرفتند که یک نوع مزیت برای آن محسوب می‌شود، اما همین که مدل دنده‌ای آن از امکانات کمی نسبت به مدل اتوماتیک بهره می‌برد نیز یک نوع عیب برای این کراس اوور چینی به حساب می‌آید. چنین موضوعی باعث استقبال کم مشتریان ایرانی از نسخه دنده‌ای خودرو شده است. علاوه بر این، مدل اتوماتیک این خودرو نیز فاقد کروز کنترل است و مشتریان پس از خرید خودرو باید با صرف هزینه شخصی چنین امکاناتی را برای آن سفارش دهند.

یکی دیگر از معایب این خودرو به سیستم تعلیق خشک آن در عقب باز می‌گردد که سواری ناراحتی را برای سرنشینان عقب فراهم می‌کند. این مساله با افزایش بار وارده بر محور عقب، نظیر قرار گرفتن پنج سرنشین یا پر بودن صندوق عقب شکل وخیم‌تری پیدا می‌کند. علاوه برآن به نظر می‌رسد که گاهی اوقات پایداری تعلیق عقب در مواجه با ناهمواری‌های مسیر چندان مناسب نیست و برخی از رانندگان از حرکات عرضی بخش انتهایی خودرو گلایه‌مند هستند. موضوعی که یکی از معایب جک S5‌ از ابتدای تولید تاکنون بوده است. قیمت جک S5‌ صفرکیلومتر در حال حاضر حدود 600 میلیون تومان در مدل 98 و 620 میلیون تومان در مدل 99 تعیین می‌شود.

 

 

 

 

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در pinterest
Pinterest
بازسازی و تعمیر خانه
دانستنیهای املاک و مستغلات

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟

بازسازی خانه شامل چه کارهایی می شود؟ چگونه میتوانیم خانه مان را بدور از هرگونه تعمیر اساسی بازسازی کنیم؟ ما به دنبال آن دسته از

مشارکت در ساخت
دانستنیهای املاک و مستغلات

مزایای مشارکت در ساخت چیست؟

مشارکت در ساخت چیست ؟ مزایا و معایب تبدیل خانه های کلنگی و قدیمی در قالب ساخت و ساز مشارکتی و تبدیل آنها به خانه

لوازم الکترونیکی

آشنایی با پخش خودرو قبل از خرید

پخش خودرو با توجه به علاقه وافر نسل جوان به شنیدن صدای با کیفیت در خودرو (پخش خودرو )، بسیاری از تولیدکنندگان خودرو در سراسر