جک S5 بررسی مزایا و معایب

جک S5 بررسی مزایا و معایب

جک S5 بررسی مزایا و معایب

وجه مشترک بسیاری از خودروهای چینی از جمله جک S5 که طی دهه اخیر به بازار کشورمان عرضه شده‌اند، پیشرانه‌های کم حجم و نسبتا ضعیف بوده است. این پیشرانه‌ها معمولا با وزن خودرو هماهنگی ندارند و برای گذر از جاده‌های پرپیچ و خم کشورمان نیز مناسب به نظر نمی‌رسند. با این وجود مواردی استثنایی در بازار به چشم می‌خورد.

از جمله امکانات این خودروی چینی اتوماتیک می‌توان به مواردی همچون صندلی برقی راننده به همراه حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک، کیسه‌های جانبی جلو، استارت دکمه‌ای، سنسور باران، سنسور جلو، تهویه اتوماتیک و دوربین عقب اشاره کرد که مواردی جذاب برای مشتری هستند و وفور امکانات رفاهی را در لیست مزایا جک S5 قرار می‌دهند.

موفقیت بزرگ و فروش گسترده این خودروی چینی در بازار موجب شده تا مشتریان ایرانی توجه ویژه‌ای به این خودرو داشته باشند. با وجود تغییر نسل جک S5 در سرزمین چین و عرضه نسخه‌های جدید از این خودرو، کرمان موتور همچنان نسل اول جک S5 را مونتاژ می‌کند و مصرف‌کنندگان نیز تمایل فراوانی به خرید این خودرو دارند که ناشی از مزایای متعدداین خودروی چینی است. در ادامه قصد داریم به بررسی مزایای جک S5 بپردازیم و نقاط قوت این کراس‌اوور پرفروش چینی را به‌صورت دقیق بررسی کنیم

خودروهای چینی به بهره‌مندی از امکانات رفاهی رنگارنگ مشهور هستند و جک S5 نیز از این قاعده پیروی می‌کند. صندلی برقی راننده با حافظه، گرمکن صندلی‌های جلو، ترمز پارک، ایربگ‌های جانبی جلو، استارت دکمه‌ای، سنسور باران، سنسور جلو، تهویه اتوماتیک و دوربین عقب بخشی از امکانات رفاهی این خودرو هستند که در نسخه اتوماتیک وجود دارند و جزو مزایای جک S5 به شمار می‌روند.

 وسایل نقیله جک s5 خودروی چینی

جک S5 نیز با ارائه لیست بلندی از تجهیزات ایمنی خود را در میدان رقابت با چری تیگو ۵ و هاوال H2‌ حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. نسخه اتوماتیک این خودرو مجهزتر از نمونه دنده‌ای است و به امکاناتی همچون کنترل پایداری، کنترل ایستایی در سربالایی، کنترل سرعت در سرازیری، سنسور پارک عقب و جلو، سنسور باران، سنسور فشار باد تایر، ترمز پارک برقی و چهار کیسه هوا مجهز است. با نگاهی کوتاه به موارد گفته شده به‌راحتی می‌توان نتیجه‌گیری کرد که بهره‌مندی از تجهیزات ایمنی مطلوب یکی از مزایای جک S5 محسوب می‌شود.

بررسی معایب جک S5

شرکت جک و کرمان موتور بیشتر امکانات ایمنی را برای مدل اتوماتیک این خودرو در نظر گرفتند که یک نوع مزیت برای آن محسوب می‌شود، اما همین که مدل دنده‌ای آن از امکانات کمی نسبت به مدل اتوماتیک بهره می‌برد نیز یک نوع عیب برای این کراس اوور چینی به حساب می‌آید. چنین موضوعی باعث استقبال کم مشتریان ایرانی از نسخه دنده‌ای خودرو شده است. علاوه بر این، مدل اتوماتیک این خودرو نیز فاقد کروز کنترل است و مشتریان پس از خرید خودرو باید با صرف هزینه شخصی چنین امکاناتی را برای آن سفارش دهند.

یکی دیگر از معایب این خودرو به سیستم تعلیق خشک آن در عقب باز می‌گردد که سواری ناراحتی را برای سرنشینان عقب فراهم می‌کند. این مساله با افزایش بار وارده بر محور عقب، نظیر قرار گرفتن پنج سرنشین یا پر بودن صندوق عقب شکل وخیم‌تری پیدا می‌کند. علاوه برآن به نظر می‌رسد که گاهی اوقات پایداری تعلیق عقب در مواجه با ناهمواری‌های مسیر چندان مناسب نیست و برخی از رانندگان از حرکات عرضی بخش انتهایی خودرو گلایه‌مند هستند. موضوعی که یکی از معایب جک S5‌ از ابتدای تولید تاکنون بوده است. قیمت جک S5‌ صفرکیلومتر در حال حاضر حدود 600 میلیون تومان در مدل 98 و 620 میلیون تومان در مدل 99 تعیین می‌شود.

 

 

 

 

آگهی های مرتبط با این مطلب

فروش مزدا 3N تیپ 4 صندوقدار
9

فروش مزدا 3N تیپ 4 صندوقدار

قیمت : 910,000,000 تومان
2 ماه قبل / البرز ، کرج

مدل:۲۰۱۷ ۱۳۹۶ بی رنگ و بی خط و خش سفید رنگ کارکرد: ۸۰۰۰۰ گیربوکس اتوماتیک شرکتی

رنجرورمدل ولار
5

رنجرورمدل ولار

قیمت : تماس بگیرید
2 ماه قبل / تهران

ماشین رنجرورمدل ولار2019،یکی ازخاص ترین ولاکچری ترین ماشین های خارجی

پراید
2

پراید

قیمت : 53 تومان
2 ماه قبل / همدان ، همدان

با سلام خودروی سالم و تمیز تمام وسایل موتوری تعویض شده.. دیک صفحه.. لنت ها. جعبه فرمان.. باطری نو.. بیمه یک سال کامل.. لاستیک ها […]

اریو 97 اتومات

اریو 97 اتومات

قیمت : 3,450,000,000 تومان
2 ماه قبل / قم ، قم

سلام خودرو سالم بی رنک کم کار ۴ حلقه لاستیک هانکوک بی صدا بیمه تا برج ۱۱