کفش دست دوم بخریم یا نه ؟

کفش دست دوم بخریم یا نه ؟

کفش دست دوم بخریم یا نه ،برای کسانی که از اختلات وسواس رنج می برند ممکن است خرید اجناس دست دوم مناسب نباشد چراکه تمیز بودن کفش برای این افراد از پایین تر بودن قیمت مهمتر است .

بسیاری از افراد در زمان خرید کفش اقدام به خریدن کفش های دست دوم می کنند ، بنابراین با این پرسش روبه رو خواهند شد که آیا کفش دست دوم بخریم و یا  اینکه از نظر بهداشتی پوشیدن کفش دیگران درست می باشد؟

کفش دست دومبنابراین می توان به سوال بالا اینگونه پاسخ داد که این نگرانی به طور طبیعی در بین افرادی که برای خرید کفش دست دوم اقدام می کنند وجود خواهد داشت ، اما باید گفت که خریدن کفش دست دوم جای نگرانی زیادی نخواهد داشت.

چراکه فرد می تواند پس از خرید کفش دست دوم به خوبی آن را شست شو دهد و حتی می تواند از محلول های ضدعفونی کننده برای پاکیزگی بیشتر نیز استفاده کنند ، در نتیجه خرید کفش دست دوم در صورتی که به خوبی آن را شست شو دهید امکان پذیر است .

در مواردی نیز اگر می خواهید خیالتان از بابت کفش خریداری شده راحت باشد می توانید از خشکشویی ها برای شستشوی کفش استفاده کنید.

به دلیل اینکه خشکشویی ها برای شستشوی کفش از مواد بخصوصی استفاده می کنند به طوری که علاوه بر اینکه باعث تمیز شدن کفش می شوند به کفش خریداری شده از لحاظ بافت و همین طور چسپ های به کار رفته در آن آسیبی  نخواهند  رساند .

پس در پاسخ به این سوال که آیا کفش دست دوم بخریم ، می توان گفت که با تمیز نمودن کفش در خشکشویی ها با خیال راحتری از کفش استفاده نمایید .

اما همواره باید دقت کنید که برای تمیز کردن کفش دست دوم نباید از آب و تاید استفاده کنید ، چراکه ترکیب آب و تاید می تواند به کفش آسیب برساند ، در صورتی که کفش خریداری شده از جنس چرم و یا خز می باشد نباید از ماشین رخت شویی برای تمیزی آنها استفاده کنید .

برای تمیزی کفش دست دوم  خریداری شده می توان از واکس برای تمیز کردن قسمت بیرونی و همچنین از محلول سرکه سفید می توانید برای تمیز کردن و پاکیزه شدن داخل کفش استفاده کنید .

کفش دست دوم

بنابراین در صورتی که آدم حساسی نیستید و از نظر پوشیدن کفش دست دوم دچار وسواس نمی شوید ، می توانید از یک جوراب تمیز برای پوشیدن کفش استفاده کنید ، در این حالت کفش با پوست شما تماس پیدا نخواهد کرد به همین خاطر برای پوست پای شما مشکلی پوستی ایجاد نخواهد شد .

در صورتی که خرید کفش از لحاظ جنس و رنگ و حتی مقدار پولی که قرار است پرداخت کنید به نفع شماست می توانید از  سوال آیا کفش دست دوم بخریم که در ذهنتان ایجاد شده چشم پوشی کنید.

بنابراین شما باید قصد خود را از خرید کفش دست دوم مشخص نماید به این صورت که شما این کفش را برای چه مواردی می خواهید استفاده کنید  .

حالا پس از اینکه تصمیم برای  خرید کفش دست دوم گرفتین می توانین از طریق سایت های فروش اجناس دست دوم  برای خرید و فروش وسایل شخصی ساخته شده است می توانید کفش دلخواه خود را با توجه به قیمت و کیفیت خریداری نماید.

اما باید توجه داشته باشید که همان گونه که در بازار از چندین مغازه دیدن می کنید باید برای خرید کفش دست دوم نیز درون این سایت ها و برنامه ها گشت و گذار کنید تا بتوانید مناسب ترین مکان را برای خرید خود انتخاب نماید در این صورت از هدر رفتن انرژی و وقت خود جلو گیری کرده اید .

نوبت به بررسی کفش خواهد رسید

در این مرحله شما می توانید از فروشنده تقاضای تصاویر بیشتر از کفشی که گذاشته است داشته باشید چرا که هیچ چیزی مانند تصویر نمی تواند واقعیت های موجود را در رابطه با کفش نشان دهد. که می توان براساس آن تصمیم گرفت که آیا کفش دست دوم بخریم یا نه ؟

در صورتی که کفش دست دوم مناسب خود را انتخاب کرده اید بدون اینکه نگرانی از بابت مشکلات داشته باشید اقدام به خرید کفش کنید ، در زمان خرید نباید کوچکترین مشکلی از بابت خرید داشته باشد چرا که می توان با استفاده از سایت هایی مانند سایت آنیسل می توانید کفش دست دوم مناسب خود را خریداری کنید .

قیمت گذاری بر روی کفش دست دوم

در این مرحله پس از اینکه کفش دست دوم مورد نظر خود را پیدا کردید نوبت به قیمت محصول خواهد رسید ، اما باید در رابطه با قیمت گذاری در این سایت ها به این نکات توجه کرد که عبارتند از :

  • قیمت گذاشته شده منصفانه و عادلانه باشد و اینگونه نباشد که ارزش کفش از قیمت گفته شده پایین تر باشد .
  • هرچقدر کفش سالم تر باشد در نتیجه قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود .
  • از سایت ها و فروشندگان دیگر قیمت کفشی که قرار است خریداری کنید را جویا شوید .
  • مطمئن شوید که سایت و برنامه ی خرید اجناس دست دوم جعلی نباشد .

اما در حالت کلی قیمت هایی بسته به نظر فروشنده و تعاملی که با او خواهید داشت تعیین خواهد شد ، بنابراین در آخر در رابطه بااین به نظر کار اشتباهی نخواهد بود چرا که کیفیت بسیاری از این کفش ها بالاتر از برند های موجود در بازار می باشند و حتی ممکن است برندی که شما به دنبال آن خواهید بود در بازار وجود نداشته باشد.

بنابراین شما می توانید با استفاده از سایت ها و برنامه های خرید و فروش کالا و اجناس دست دوم کفش دست دوم  با مارک مورد نظر خود را پیدا کنید ، در نتیجه خرید کفش دست دوم به خودی خود بد نیست بلکه می تواند بسیار هم خوب باشد.

چراکه ممکن است قیمت این گونه از کفش ها در بازار بیشتر از چیزی باشد که در سایت اعلام شده است بنابراین می توان کفش مورد نظر خود را با قیمت مناسب تری خریداری کرد .